کد خبر : 1128
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی:

ایسنا:مجامع عمومی و کنفرانس اسلامی علیه رژیم صهیونیستی وارد شوند

ایسنا:مجامع عمومی و کنفرانس اسلامی علیه رژیم صهیونیستی وارد شوند

مجلس شورای اسلامی رفتار بسیار دهشتناک و توهین‌آمیز اخیر رژیم صهیونیستی در ماجرای مسجدالأقصی را محکوم کرد و از مجامع عمومی و سازمان کنفرانس اسلامی خواستار دفاع از مردم مظلوم فلسطین و ورود به این موضوع شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس،‌ با بیان این‌که متأسفانه در دنیای اسلام خواب‌آلودگی و یا خواب‌رفتگی عمدی وجود دارد، اظهار کرد: در روزهای گذشته شاهد رخ دادن رفتار بسیار دهشتناک و توهین‌آمیزی در ماجرای مسجدالأقصی در فلسطین اشغالی بودیم که به نظر می‌رسد در شرایط آشفته‌ای که در منطقه وجود دارد و در درگیری‌ها و تنازعاتی که بین کشورهای اسلامی ایجاد شده رژیم صهیونیستی از این فضا سوءاستفاده کرده و به قبله اول مسلمین توهین نموده است.

به گفته وی، حضور نظامیان گستاخ و دژخیم رژیم صهیونیستی در قبله اول مسلمین و محروم کردن مسلمانان از عبادت در این مسجد حتی در ساعاتی توهین بزرگی به تمامی مسلمانان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مگر مسلمانان فرصت حضور در کنیسه‌های اسرائیل را دارند و یا مگر رژیم صهیونیستی ساعاتی از کنیسه‌ها را به مسلمانان اختصاص می‌دهد که امروز با توسل به زور مسلمانان را از حضور در مسجدالأقصی و نماز گزاردن منع می‌کنید؟

لاریجانی با بیان اینکه متأسفانه در دنیای اسلام خواب‌آلودگی و یا خواب‌رفتگی عمدی وجود دارد که به این موضوع مهم توجهی نمی‌شود، گفت: رژیم صهیونیستی نهایت سوءاستفاده را از این فرصت کرده است. حال اینکه همه باید بدانیم این مسئولیت مهمی برای تمامی مسلمانان است و در این راستا ملت ایران با هوشیاری نسبت به این رفتار دهشتناک موضع‌گیری کرده و تظاهرات کردند. مجلس شورای اسلامی نیز این اقدام شنیع رژیم صهیونیستی را محکوم می‌ کند و از مجامع بین‌المللی و کنفرانس اسلامی خواستار حضور و ورود جدی در این زمینه و دفاع از مردم فلسطین است.

به گزارش ایسنا، بعد از این صحبت‌های رییس مجلس شورای اسلامی نمایندگان فریاد مرگ بر اسرائیل را سر دادند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به حادثه سقوط جرثقیل در مکه، گفت: این حادثه تأسف‌بار در مکه به دلیل کم توجهی و قصور دولت سعودی رخ داد و باعث شد که در آن شرایط پرتردد در مکه مکرمه چنین حادثه تأسف برانگیزی رخ دهد. اتفاقی باعث فوت و زخمی شدن تعداد زیادی از رستگاران شد. قطعا دولت سعودی باید نسبت به این مسأله مسئولیت پذیر باشد.

وی افزود: دولت سعودی باید توجه کند در زمانی که همه افراد از همه بلاد در مکه برای اعمال حج حضور پیدا می‌کنند، بهترین امکانات را برای حجاج فراهم کند. حال اینکه چنین اتفاقی رخ نداد و سقوط جرثقیل در مکه حداقل یک قصور بود که تاوان آن را کل جهان اسلام داد. ما این اتفاق بسیار اسف انگیز را به خانواده محترم مرحومین تسلیت عرض می‌کنیم و از دولت سعودی می‌خواهیم هرچه سریع‌تر به درستی به این موضوع رسیدگی کرده و اسباب رفاه حال حجاج را فراهم کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین درگذشت حاج هدایت‌الله جهان‌آرا پدر سه شهید سرافراز را به خانواده ایشان و خانواده شهدا تسلیت گفت و برای آن عزیز سفرکرده علو درجات را از خداوند خواستار شد.

لاریجانی همچنین درگذشت عالم ربانی آیت‌الله خزعلی را به خانواده محترم ایشان و حوزه‌های علمیه تسلیت گفت و افزود: ایشان از شخصیت‌های بارز انقلابی و دینی بودند که نظرات ایشان قبل از پیروزی انقلاب محل اعتنا بود و جزو پیشتازان انقلاب بودند. همچنین ایشان در عرصه‌های مختلف بعد از انقلاب منشأ خیر و برکت بود. از خداوند متعال علو درجات برای آن عالم ربانی تقاضامندیم.

به گزارش ایسنا، رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با سپاهیان پاسدار، گفت: بیانات ایشان نکات بسیار عمیقی برای پاسداران انقلاب اسلامی و تمامی ملت هوشیار ایران داشت که حائز اهمیت است. آن هم از این جهت که ایشان سپاه پاسداران را به خوبی تبیین کردند که شامل چهار رکن اصلی بود که خمیرمایه همه آنها این است که وظیفه مهم پاسداری از تمامی دستاوردهای انقلاب اسلامی بر عهده این نهاد مقدس است.

وی افزود: این وظیفه مهم بر دوش این عزیزان پاسدار است که با تیزبینی، هوشیاری و دقت بتوانند چنین وظیفه مهمی را به سرانجام برسانند.

لاریجانی همچنین با بیان اینکه در شرایط فعلی دسایسی علیه جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، توضیح داد: این دسایس از گذشته وجود داشت که امروز شتاب بیشتری گرفته است. مهم است که همه به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

به گفته وی، موضوع اسلامیت نظام به عنوان رکن مهمی از انقلاب اسلامی مورد توجه دشمنان قرار گرفته است. دشمنان به انحای مختلف و روش‌های گوناگون با استفاده از افراد نادانی در داخل و یا استفاده از افراد دیگری در خارج از کشور طراحی‌هایی را برای تزلزل این رکن مهم انجام می‌دهند. از این‌رو لازم است بخش‌های مختلف کشور به خصوص فرهنگی به ابعاد این موضوع توجه لازم را داشته باشد.

وی افزود: باید محصولات مختلف فرهنگی لازم با کمک صاحب‌نظران در این رابطه خلق شود و توجه ویژه‌ای به این موضوع شود.

رئیس قوه مقننه در ادامه گفت: ممکن است دشمنان به دنبال نفوذ در بخش‌های مختلف تصمیم ساز و تصمیم‌گیر در کشور باشند و به این موضوع توجه کنند که زمینه‌هایی برای نفوذ در کشور فراهم شود تا از این طریق بتوانند بر ارکان تصمیم‌ساز کشور تأثیر بگذارند. در این شرایط باید آنچه باعث عزت و انقلاب ما شد، رهنمودهای ولی فقیه زمان در هر زمان چه در زمان امام (ره) و چه در زمان مقام معظم رهبری بود.

وی یادآور شد: نکاتی که مقام معظم رهبری فرموده‌اند این هشدار را می‌دهد که مراکز تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز به دخالت‌های دیگران توجه داشته و اوضاع را رصد کنند و حساس باشند. ممکن است دیگران با زبان لبخند و یا روش‌های دیگر به دنبال القای افکاری باشند. باید توجه داشت ارکان انقلاب اسلامی یعنی وصیت‌نامه حضرت امام(ره) و رهنمودهای رهبری را به عنوان شاقول فکر صحیح اسلامی در نظر گرفته و همه امور را بر اساس آن بسنجیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: این بعد از بیانات مقام معظم رهبری احتیاج به کاوش و دقت زیاد برای تمامی صاحب‌نظران دارد.

لاریجانی همچنین گفت: در شرایطی که دسایس بیگانگان بیشتر شده است، باید همگرایی و وحدت در درون کشور بیشتر از دوران‌های گذشته باشد. چون ما همواره توانسته‌ایم با ید واحده نیرنگ‌ها و خدعه‌های دشمن را از بین ببریم. امروز نیز باید از این ظرفیت استفاده دقیق شود.

انتهای پیام

منبع: خبرکزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )

کلید واژه :

کنفرانس اسلامی ,مجلس ,مسجدالأقصی ,فلسطین ,دکتر لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی