کد خبر : 1127
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در نطق پیش از دستور:

تسنیم: مراکز تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز نسبت به ماجرای نفوذ دشمن حساس باشند

تسنیم: مراکز تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز نسبت به ماجرای نفوذ دشمن حساس باشند

رئیس مجلس گفت: نکاتی که رهبر انقلاب درباره نفوذ فرمودند این هشدار را می‌دهد که هم مراکز تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز به دخالت‌های دیگران کاملا توجه داشته باشند، رصد کنند و حساس باشند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز یکشنبه در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت آیت‌الله خزعلی، گفت: درگذشت عالم ربانی، آیت‌الله خزعلی را به خانواده محترم ایشان و حوزه‌های علمیه تسلیت و تعزیت می‌گویم.

وی افزود: آیت‌الله خزعلی از شخصیت‌های بارز انقلابی و دینی بودند که چه قبل از پیروزی انقلاب نظراتش محل اعتنا بود و جزو پیشتازان انقلاب بودند و هم پس از پیروزی انقلاب حضورشان در عرصه‌‌های مختلف منشأ خیر و برکت بود که از خداوند متعال علو درجات برای آن عالم ربانی تقاضامندیم.

رئیس مجلس همچنین ضمن درگذشت حاج سید هدایت‌الله جهان‌آرا، پدر 3 شهید، تصریح کرد: درگذشت پدر این شهیدان سرافراز را به خانواده محترم ایشان و خانواده همه شهدا تسلیت عرض می‌کنیم و برای آن عزیز سفر کرده آرزوی علو درجات داریم.

لاریجانی با بیان اینکه در روزهای گذشته شاهد بودیم که رفتار بسیار دهشتناک و توهین‌آمیزی در ماجرای مسجدالاقصی در فلسطین اشغالی رخ داد، اظهار داشت: به نظر می‌رسد که در این شرایط آشفته‌ای که در منطقه وجود دارد و درگیری‌ها و تنازع‌هایی که در بین کشورهای اسلامی به وجود آمده است، رژیم صهیونیستی از این فضا سوء‌ استفاده و به قبله اول مسلمین توهین کرد.

وی ادامه داد: هجوم نظامیان گستاخ و دژخیم رژیم صهیونیستی به قبله اول مسلمین و محروم کردن مسلمانان از عبادت در این مسجد حتی در ساعاتی، این یک توهین بزرگ به همه مسلمانان است؛ مگر مسلمانان در کنیسه‌های اسرائیل فرصت دارند حضور پیدا کنند و یا شما رژیم صهیونیستی، ساعاتی از کنیسه‌ها را به مسلمانان اختصاص داده‌اید که امروز با توسل به زور، مسلمانان را از حضور در مسجدالاقصی و نماز گذاردن منع می‌کنید؟

رئیس مجلس با تأکید بر اینکه متأسفانه در دنیای اسلام یک خواب آلودگی و یا یک خواب رفتگی عمدی وجود دارد که به موضوع فلسطین توجه نکنند، گفت: رژیم صهیونیستی از این فرصت نهایت سوء‌ استفاده را کرده است. باید بدانیم این یک مسئولیت مهم برای همه مسلمانان است.

لاریجانی اضافه کرد: خوشبختانه ملت ایران با هوشیاری نسبت به این رفتار دهشتناک رژیم صهیونیستی موضع‌گیری و تظاهرات کردند. مجلس شورای اسلامی، این اقدام شنیع رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کند و از مجامع بین‌المللی و نیز کنفرانس اسلامی می‌خواهد که در این زمینه حضور جدی پیدا و از ملت مظلوم فلسطین دفاع کند.

وی به حادثه طوفان و واژگون شدن جرثقیل در مکه مکرمه که به کشته و مجروح شدن زائران خانه خدا شد اشاره کرد و گفت: این حادثه‌ای تأسف بار بود که در مکه مکرمه رخ داد، با کم توجهی و قصوری که دولت سعودی داشت، باعث شد که در آن شرایط پر تردد در مکه مکرمه این حادثه بسیار اسف‌انگیز رخ دهد که منجر به فوت و زخمی شدن تعداد زیادی از رستگاران شد.

رئیس مجلس تصریح کرد: باید دولت سعودی نسبت به این مسئله مسئولیت‌پذیر بوده و توجه داشته باشد در زمانی که همه افراد از بلاد مختلف در مکه برای اعمال حج حضور پیدا می‌کنند، بهترین امکانات برای حجاج فراهم باشد، اما این کار حداقل یک قصور بود که تاوان آن را کل جهان اسلام داد، ما این موضوع بسیار اسف‌انگیز را به خانواده محترم مرحومین تسلیت می‌گوییم و از دولت سعودی می‌خواهیم که هر چه سریعتر به این موضوع به درستی رسیدگی و اسباب رفاه حال حجاج را فراهم کنند.

لاریجانی در ادامه سخنانش به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع فرماندهای سپاه پاسداران اشاره کرد و افزود: سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با سپاه پاسداران نکات بسیار عمیقی داشت که هم برای پاسداران انقلاب و هم همه ملت هوشیار ایران حائز اهمیت بود، از آن جهت که سپاه پاسداران را به خوبی تعریف کردند که شامل 4 رکن اصلی بود.

وی اضافه کرد: خمیرمایه سخنان رهبر معظم انقلاب این بود که وظیفه مهم پاسداری از همه دستاوردهای انقلاب اسلامی بر عهده این نهاد مقدس است، لذا یک وظیفه مهم بر دوش این عزیزان است که با تیزبینی، هوشیاری و دقت بتوانند این وظیفه مهم را به انجام برسانند، اما مهم‌تر این بود که توجه داشته باشیم در این شرایط دسایسی عیله جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که از گذشته نیز این دسایس وجود داشته، اما امروز شتاب بیشتری گرفته و این مهم است که همه، هم‌رأی به این دسایس توجه داشته باشیم.

رئیس مجلس با بیان اینکه یکی از جاهایی که دشمنان روی آن تمرکز کرده‌‌اند، موضوع اسلامیت نظام است و این رکن از حرکت انقلاب اسلامی مهمترین رکن آن است، گفت: پیگیری فرهنگ اسلامی به انحای مختلف با روش‌های گوناگون باید وجود داشته باشد. چه در داخل افردی ناآگاه و چه در خارج از کشور برای تزلزل در این رکن با وسائل مختلف طراحی شده است، لذا بخش‌های مهم مخصوصا بخش‌های فرهنگی کشور باید به ابعاد این موضوع توجه کنند و از محصولات مختلف فرهنگی که با کمک همه صاحبنظران لازم است بوجود بیاید و خلق شود، استفاده کنند.

لاریجانی ادامه داد: نکته مهمتر دیگر، نفوذ در بخش‌های مختلف تصمیم‌ساز و تصیم‌گیر در کشور است. ممکن است دشمنان به این موضوع توجه کنند که زمینه‌هایی برای این نفوذ در کشور فراهم شود و از این طریق بتوانند بر روی ارکان تصمیم‌ساز کشور تأثیر بگذارند؛ ما باید بدانیم آنچه که باعث عزت انقلاب ما شد، رهنمودهای ولی‌فقیه زمان در هر زمان، چه در زمان امام راحل و چه در زمان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(دامة برکاته) بود.

وی تصریح کرد: نکاتی که ایشان فرمودند این هشدار را می‌دهد که هم مراکز تصمیم‌گیر و هم مراکزی که تصمیم‌ساز هستند به دخالت‌های دیگران کاملا توجه داشته باشند، رصد کنند و حساس باشند، ممکن است دیگران با زبان لبخند و یا روش‌های دیگر افکاری را بخواهند القا کنند، باید توجه داشت که ما با ارکان انقلاب اسلامی، یعنی وصیت‌نامه حضرت امام و رهنمودهای رهبری را به عنوان شاقول فکر صحیح اسلامی در نظر بگیریم و همه آن امور را با این شاقول بسنجیم، لذا بنده فکر می‌کنم این بُعد از سخنان رهبر معظم انقلاب احتیاج به کاوش و دقت زیاد برای همه صاحبنظران دارد.

رئیس مجلس با تأکید بر اینکه در این شرایط که دسایس بیگانگان بیشتر شده لازم است، همگرایی و وحدت در دورن کشور بیشتر از زمان گذشته باشد، خاطر نشان کرد: با ید واحده، همیشه ما توانستیم نیرنگ‌ها و خدعه‌های دشمن را از بین ببریم و امروز باید از این ظرفیت استفاده دقیق بشود. از خداوند متعال طول عمر با عزت برای رهبر معظم انقلاب و عزت و سربلندی برای ملت ایران خواستاریم.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری تسنیم

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی