کد خبر : 1126
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در صحن علنی مجلس:

میزان:متاسفانه در دنیای اسلام یک خواب آلودگی عمدی وجود دارد/حادثه دلخراش مکه ناشی از قصور دولت عربستان بود

میزان:متاسفانه در دنیای اسلام یک خواب آلودگی عمدی وجود دارد/حادثه دلخراش مکه ناشی از قصور دولت عربستان بود

رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اقدام رژیم صهیونیستی برای ورود به مسجد الاقصی گفت: دنیای اسلام در این مساله به یک خواب آلودگی یا خواب رفتگی عمدی فرو رفته است و این رژیم نیز نهایت استفاده را می کند.

به گزارش گروه سیاسی میزان، علی لاریجانی در نشست امروز یکشنبه (29 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود با بیان اینکه در روزهای گذشته شاهد رفتار دهشتناک در ماجرای مسجد الاقصی در فسلطین اشغالی بودیم، گفت: رژیم صهیونیستی در این شرایط آشفته که در منطقه وجود دارد و درگیری‌هایی که بین کشورهای اسلامی ایجاد شده است، از موقعیت استفاده کرده و به قبله اول مسلمین توهین کرد و حضور نظامیان گستاخ رژیم صهیونیستی به قبله اول مسلمین و محروم کردن مسلمانان از عبادت در این مسجد حتی در ساعاتی کوتاه توهینی بزرگ به همه مسلمانان جهان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مگر مسلمانان در کلیساهای اسرائیل اجازه حضور دارند و یا رژیم صهیونیستی ساعاتی از کلیساها را به مسلمانان اختصاص داده‌اند که امروز با توسل به زور مسلمانان را از حضور در مسجد الاقصی محروم می‌کنند.

وی گفت: متاسفانه در دنیای اسلام یک خواب رفتگی عمدی وجود دارد تا به این موضوع مهم توجه نکنند و رژیم صهیونیستی از این فرصت نهایت استفاده را کرده است.

وی با بیان اینکه باید بدانیم این یک مسئولیت مهم برای همه مسلمانان است، افزود: خوشبختانه ملت ایران هوشیارانه در مقابل این رفتار دهشتناک موضع گیری کرده است و مجلس شورای اسلامی این اقدام شنیع رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کند و از مجامع بین المللی و کنفرانس اسلامی می‌خواهد که در این زمینه ورود جدی پیدا کند و از ملت مظلوم فلسطین دفاع کنند. 

 لاریجانی با بیان اینکه حادثه دیگر، حادثه تاسف باری بود که در مکه مکرمه رخ داد، اضافه کرد: کم توجهی و قصور دولت سعودی سبب شد در آن ساعات پر تردد این حادثه اسف انگیز در مکه مکرمه رخ دهد که منجر به فوت و زخمی شدن تعداد زیادی از رستگاران شد. دولت سعودی باید نسبت به این مسئله مسئولیت پذیر باشد و توجه داشته باشد زمانی که همه افراد از بلاد مختلف در مکه برای حج حضور پیدا می‌کنند بهترین امکانات فراهم باشد اما اینکار حداقل یک قصور بود که تاوان آن را تمامی جهان اسلام داد.

وی با تسلیت این موضوع بسیار اسف انگیز به خانواده‌های مرحومین ادامه داد: از دولت سعودی می‌خواهیم که هر چه سریعتر به این موضوع رسیدگی کنند و اسباب آسایش و رفاه حال حجاج را فراهم کنند.

رئیس قوه مقننه در ادامه درگذشت حاج سید هدایت الله جهان آرا پدر سه شهید سرافراز محمد جهان‌آرا را به خانواده ایشان تسلیت گفت.

لاریجانی همچنین در خصوص شخصیت آیت الله خزعلی عنوان کرد: ایشان از شخصیت های بارز انقلابی و دینی بودند که هم قبل از پیروزی انقلاب نظرات ایشان محل اعتنا بودو جزء پیشتازان انقلاب بودند و هم پس از پیروزی انقلاب حضورشان در عرصه های مختلف منشأ خیر و برکت بود؛ از خداوند علو درجات برای آن عالم ربانی تقاضامندیم.

دسایس علیه جمهوری اسلامی ایران شتاب گرفته است

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با سپاهیان پاسدار اشاره کرد و یادآور شد: سخنان ایشان در این دیدار نکات بسیار عمیقی داشت که هم برای پاسداران انقلاب اسلامی و هم همه ملت هوشیار ایران حائز اهمیت بود، از آن جهت که سپاه پاسداران را به خوبی تعریف کردند که شامل 4 رکن اصلی بود و خمیرمایه همه آنها این بود که وظیفه مهم پاسداری از همه دستاوردهای انقلاب اسلامی بر عهده این نهاد مقدس است لذا یک وظیفه مهم بر دوش این عزیزان است که با تیزبینی و هوشیاری و دقت بتوانند این وظیفه مهم را به انجام برسانند.

وی افزود: مهم تر این بود که توجه داشته باشیم در این شرایط، دسایسی علیه جمهوری اسلامی ایران وجود دارد؛ البته این دسایس از گذشته وجود داشت اما امروز شتاب بیشتری گرفته و این مهم است که همه هم رأی بوده و به این دسایس توجه داشته باشیم.

 لاریجانی در ادامه با بیان این مطلب که یکی از جاهایی که دشمنان روی آن تمرکز کردند موضوع اسلامیت نظام است، مطرح کرد: این رکن از حرکت انقلاب اسلامی که مهم ترین رکن به معنای ابتنای بر فرهنگ اسلامی است که به انحاء و روش های گوناگون چه در داخل از سوی افراد ناآگاه و چه در خارج از کشور برای تزلزل در آن با وسایل مختلف طراحی شده است لذا بخش های فرهنگی کشور باید به ابعاد این موضوع توجه کنند و از محصولات مختلف فرهنگی که لازم است به وجود بیاید و خلق شود و همه صاحبنظران در این عرصه حضور داشته باشند.

رهنمودهای رهبری به عنوان شاقول فکر صحیح اسلامی است

رئیس قوه مقننه ادامه داد: نکته مهم‌تر دیگر نفوذ در بخش های مختلف تصمیم ساز و تصمیم گیر در کشور است که ممکن است دشمنان به این موضوع توجه کنند که زمینه هایی برای این نفوذ در کشور فراهم شود و از این طریق بتوانند روی ارکان تصمیم ساز کشور تأثیر بگذارند لذا ما باید بدانیم آنچه باعث عزت انقلاب ما شد رهنمودهای ولی فقیه زمان در هر زمان بود؛ چه در زمان امام راحل(ره) و چه در زمان رهبری امام خامنه‌ای.

وی در ادامه با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری تصریح کرد: نکاتی که ایشان فرمودند این هشدار را می دهد که هم مراکز تصمیم گیر و هم مراکزی که تصمیم ساز هستند به دخالت های دیگران کاملا توجه داشته و حساس باشند چرا که ممکن است دیگران با زبان لبخند و یا روش های دیگر بخواهند افکاری را القا کنند که باید توجه داشت که ما ارکان انقلاب اسلامی یعنی وصیتنامه حضرت امام(ره) و رهنمودهای رهبری را به عنوان شاقول فکر صحیح اسلامی در نظر بگیریم و همه آن امور را با این شاقول بسنجیم؛ از این رو فکر می کنم این بعد از سخنان رهبر معظم انقلاب احتیاج به کاوش و دقت زیاد برای همه صاحبنظران دارد.

 لاریجانی در ادامه با تأکید بر اینکه باید در این شرایط که دسایس بیگانگان بیشتر شده است، همگرایی و وحدت در درون کشور زیاده از زمان گذشته باشد، عنوان کرد: با ید واحده همیشه توانسته ایم نیرنگ های دشمن و خدعه های آنها را از بین ببریم و امروز هم باید از این ظرفیت استفاده دقیق شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از خداوند متعال طول عمر با عزت برای رهبر معظم انقلاب و عزت و سربلندی برای ملت ایران خواستاریم.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری میزان

کلید واژه :

فکر صحیح اسلامی ,جمهوری اسلامی ایران ,علی لاریجانی ,دکتر لاریجانی ,مجلس ,مسجد الاقصی ,فسلطین

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی