کد خبر : 1122
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در جلسه علنی مجلس:

مهر: تشدید دسیسه های دشمن علیه انقلاب/تاوان قصور سعودی راجهان اسلام داد

مهر: تشدید دسیسه های دشمن علیه انقلاب/تاوان قصور سعودی راجهان اسلام داد

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد تزلزل در رکن اسلامیت نظام، گفت: از گذشته نیز دسایس علیه جمهوری اسلامی وجود داشت اما امروز این دسیسه‌ها شتاب بیشتری گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، در ابتدای جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان سپاه پاسداران مبنی بر نفوذ دشمنان در بخش‌های مختلف تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر گفت: دشمنان می‌‌خواهند زمینه های نفوذ را آماده کرده و ارکان تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز را تحت تاثیر قرار دهند.

وی تصریح کرد: رهنمودهای ولی فقیه در هر زمان چه در زمان امام خمینی(ره) و چه در زمان آیت‌الله خامنه‌ای باعث عزت انقلاب است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نکات ایشان این هشدار را می دهد که مراکز تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز به دخالت‌های دیگران حساس باشند، زیرا شاید برخی بخواهند با زبان لبخند، موضوعاتی را القا کنند.

لاریجانی افزود: وصیتنامه امام و رهنمودهای رهبری انقلاب به عنوان شاغول فکر صحیح اسلامی است که باید همه امور را با این شاغول بسنجیم.

تلاش دشمنان برای ضربه زدن به اسلامیت نظام

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به دسیسه های دشمنان گفت: در شرایطی که دسایس دشمنان روز به روز افزایش می‌یابد، باید همگرایی و وحدت بیشتر شود. باید با ید واحد توانمندی، نیرنگ‌های دشمنان را از بین ببریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات رهبری در خصوص وظایف سپاه پاسداران گفت: وظیفه پاسداری از انقلاب اسلامی بر عهده این نهاد مقدس است.

لاریجانی ادامه داد: از گذشته نیز دسایس علیه جمهوری اسلامی وجود داشت اما امروز این دسایس شتاب بیشتری گرفته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از نقاطی که دشمنان بر روی آن تمرکز کرده‌اند، اسلامیت نظام است که با روش‌های گوناگون، افرادی را از داخل و خارج از کشور برای متزلزل کردن این رکن مهم طراحی می‌کنند.

وی تصریح کرد: بخش‌های فرهنگی کشور باید روی این دسیسه مهم تمرکز کنند.

سازمان کنفرانس اسلامی موضوع تعرض رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی را به صورت جدی بررسی کند

لاریجانی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به تعرض رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی گفت: در روزهای گذشته شاهد رفتار دهشتناک رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی بودیم؛ به نظر می‌رسد در این شرایط آشفته‌ای که در منطقه وجود دارد و درگیری‌ها و تنازعاتی که در بین کشورهای اسلامی به وجود آمده است، رژیم صهیونیستی از این فضا سوء‌استفاده کرده و به قبله اول مسلمین توهین کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حضور نظامیان رژیم صهیونیستی در قبله اول مسلمین و محدود کردن مسلمانان از عبادت در این مسجد، توهین به همه مسلمانان است.

وی تصریح کرد: مگر مسلمانان در کنیسه‌های اسرائیل فرصت حضور دارند و یا رژیم صهیونیستی ساعاتی از کنیسه‌ها را اختصاص به مسلمانان داده است؟

لاریجانی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی با توسل به زور مسلمانان را از حضور در مسجدالاقصی منع می‌کند که عملی غیرانسانی و دهشتناک است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در دنیای اسلام یک خواب‌‌آلودگی عمدی وجود دارد که به موضوع مهم فلسطین و مسجدالاقصی توجه نکنند و رژیم صهیونیستی از این موضوع نهایت سوء‌استفاده را کرده است.

وی تاکید کرد: توجه به این مسئله، مهم مسئولیت همه مسلمانان است. خوشبختانه ملت ایران با هوشیاری نسبت به رفتار رژیم صهیونیستی موضع‌گیری کرده و راهپیمایی برگزار کردند.

لاریجانی گفت: مجلس شورای اسلامی نیز این اقدام شنیع رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کند و از مجامع بین‌المللی و همچنین سازمان کنفرانس اسلامی می‌خواهد در این زمینه حضور جدی پیدا کرده و از ملت مظلوم فلسطین دفاع کنند.

به گزارش مهر، نمایندگان با فریادهای مرگ بر اسرائیل، تعرض رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی را محکوم کردند.

تاوان قصور دولت عربستان را همه جهان اسلام داد

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به حادثه تاسف‌بار سقوط جرثقیل در مکه مکرمه گفت: کم‌توجهی و قصور دولت سعودی باعث شد در شرایط ازدحام در مکه مکرمه این حادثه بسیار اسفبار رخ دهد که منجر به فوت و زخمی شدن تعداد زیادی از حج‌گزاران شد.

وی تصریح کرد: دولت سعودی باید نسبت به این مسئله مسئولیت‌پذیر باشد و توجه داشته باشد زمانی که مسلمانان از اقصی نقاط دنیا برای به جا آوردن مناسک حج در این کشور حضور می‌یابند، بهترین امکانات را فراهم کند.

لاریجانی افزود: این کار حداقل یک قصور بود که تاوان آن را همه جهان اسلام داد.

رئیس مجلس این واقعه را به همه خانواده‌های مرحومان تسلیت گفت و اظهار داشت: از دولت سعودی می‌خواهیم هر چه سریعتر به این موضوع رسیدگی کرده و اسباب رفاه حج‌گزاران را فراهم کند.

وی درگذشت هدایت‌الله جهان‌‌آرا پدر سه شهید بزرگوار را به خانواده شهیدان جهان‌آرا و همه خانواده‌های شهدا تسلیت گفته و برای آن عزیز سفرکرده آرزوی علو درجات کرد.

لاریجانی همچنین درگذشت آیت‌الله خزعلی را به خانواده ایشان و حوزه‌های علمیه تسلیت گفت و اظهار داشت: ایشان از شخصیت‌های بارز انقلابی و دینی بودند که قبل و بعد از انقلاب نظرات شان مورد استفاده بوده و جزو پیشتازان انقلاب بودند. پس از انقلاب نیز حضور ایشان در عرصه‌های مختلف منشاء خیر و برکت بود.

منبع: خبرگزاری مهر

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی