کد خبر : 1120
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

صداوسیما: تأکيد لاريجاني بر ضرورت افزايش همگرايي و وحدت در درون کشور (2 و پاياني)

صداوسیما: تأکيد لاريجاني بر ضرورت افزايش همگرايي و وحدت در درون کشور (2 و پاياني)

رئیس مجلس شورای اسلامی سخنان اخیر مقام معظم رهبری را در دیدار فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بسیار مهم دانست و گفت: در شرایطی که دسایس دشمن بیشتر شده است باید همگرایی و وحدت درون کشور زیاده از گذشته باشد و با ید واحده مثل همیشه نیرنگ‌ها و حقه‌های دشمنان را از بین ببریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای علی لاریجانی در ادامه نطق پیش از دستور خود با بیان اینکه سخنان رهبر معظم انقلاب در این دیدار نکات بسیار عمیقی داشت افزود: این نظرها برای پاسداران انقلاب اسلامی و ملت ایران حایز اهمیت بود. 
وی تصریح کرد: ایشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به خوبی تعریف کردند و آن را شامل چهار رکن اصلی دانستند که خمیرمایه همه آنها وظیفه مهم پاسداری از همه دستاوردهای انقلاب اسلامی بود که بر عهده این نهاد مقدس است، لذا این وظیفه مهم بر دوش این عزیزان است که با تیزبینی، هوشیاری و دقت وظیفه مهم خود را به انجام برسانند.
وی با اشاره به دسایس دشمن در شرایط کنونی کشور گفت: این دسایس از گذشته نیز وجود داشته اما امروز شتاب بیشتری گرفته است ولی باید همه توجه داشته باشیم که یکی از نقاط تمرکز دشمن بر موضوع اسلامیت نظام است.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: این رکن از حرکت انقلاب اسلامی مهم‌ترین رکن به معنای ابتنا بر فرهنگ اسلامی است که به انحا و روش‌های گوناگون، چه در داخل ازجانب افراد ناآگاه و چه در خارج از کشور برای تزلزل در آن با وسایل مختلف طراحی شده است، لذا بخش‌های فرهنگی کشور باید به ابعاد این موضوع توجه کنند و محصولات مختلف فرهنگی که لازم است به وجود بیاید و خلق شود و همه صاحبنظران در این عرصه حضور داشته باشند.
آقای لاریجانی موضوع مهم دیگر را نفوذ دشمن در بخش های مختلف تصمیم ساز و تصمیم گیر داخل کشور دانست و گفت: ممکن است دشمن به ایجاد زمینه های نفوذ در داخل کشور توجه کند و از این طریق بر ارکان تصمیم ساز کشور تاثیر بگذارد لذا باید بدانیم آنچه باعث عزت انقلاب اسلامی ما شده رهنمودهای ولی فقیه زمان، یعنی امام راحل در گذشته و رهبر معظم انقلاب در حال بوده است.
وی خاطرنشان کرد:‌ رهبر معظم انقلاب هشدار دادند که مراکز تصمیم گیر و تصمیم ساز به دخالت‌های دیگران کاملا توجه داشته باشند، آنها را رصد کنند و حساس باشند چراکه ممکن است دیگران با زبان و لبخند بخواهند افکاری را القا کنند.
وی تأکید کرد: باید وصیتنامه حضرت امام (ره) و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را به عنوان شاقول فکر صحیح اسلامی در نظر بگیریم و با این شاقول آن را بسنجیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی سخنان رهبر معظم انقلاب را نیازمند کاوش و دقت صاحبنظران دانست و تصریح کرد: امروز باید از این ظرفیت استفاده دقیق بشود.

منبع: خبرگزاری صداوسیمای ج.ا.ا

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی