کد خبر : 1109
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

صبح امروز؛

رئیس مجلس شورای اسلامی از دایرة‌المعارف دفاع مقدس رونمایی کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی از دایرة‌المعارف دفاع مقدس رونمایی کرد

دکتر علی لاریجانی صبح امروز (سه شنبه، 31 شهریور) در حاشیه جلسه علنی مجلس، از کتاب دایرة المعارف دفاع مقدس رونمایی کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع دفاع مقدس را باید به عنوان یک مقطع تاریخی در نظر گرفت، گفت: دفاع مقدس یک سرمایه ملی برای کشور شده است، نه فقط بخشی از تاریخ که از آن گذر کرده‌اید.

وی با تاکید بر اینکه دفاع مقدس بک توشه و راهی برای ملت از تجربیات و ایجاد انگیزه‌های قوی معنوی به وجود آورده است، افزود: این سرمایه یک موتور محرک برای آینده کشور است، از آن منظر که ملت یک روحیه حماسی پیدا می‌کنند و در پناه این روحیه حماسی می‌توانند استقلال و امنیت ارضی کشور را همیشه حفظ کنند.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه سرافرازی یک ملت به داشتن چنین روحیه‌ای است، ادامه داد: لذا هفته دفاع مقدس و تجربیاتی که ملت ایران در آن برهه داشتند، چه تجربه مادی و چه تجربه معنوی یک سرمایه‌ای است که باعث جهش‌های فراوان در ابعاد مختلف در کشور خواهد بود.

رئیس قوه مقننه در پایان با تاکید بر اینکه روحیه جهادی باعث اعتلا و سرافرازی کشور خواهد شد، تصریح کرد: این میراث را به زبان‌های مختلف برای سنین مختلف باید بیان و از هر فرصتی استفاده کرد و در بین مردم رواج داد.

در پایان گفتنی است که در این رونمایی سردار ناظری رئیس سازمان مهندسی بنیاد حفظ حفظ و نشر آثار دفاع مقدس، حیدر مصلحی رئیس سازمان روحانیت بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس، مریم مجتهد زاده رئیس بنیاد نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس، سردار روشن معاون بنیاد و رئیس بنیاد تعاون حفظ و نشر آثار دفاع مقدس، سردار محمدی فر معاون پارلمانی و رئیس سازمان پیشکسوتان بنیاد حففظ و نشر آثار دفاع مقدس، سردار شیخی معاون هماهنگ کتتده  بنیاد حففظ و نشر آثار دفاع مقدس، سرهنگ ستوده معاون اداری و پشتیبانی بنیاد حففظ و نشر آثار دفاع مقدس حضور داشتند.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی