کد خبر : 110
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در مراسم اتمام حفاری خط یک مترو قم؛

قم جایگاه رفیعی دارد/ تاکید بر تقویت زیرساخت های شهر قم

قم جایگاه رفیعی دارد/ تاکید بر تقویت زیرساخت های شهر قم

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شهر قم جایگاه رفیعی دارد و باید دست به دست هم دهیم تا این شهر به توسعه مطلوب دست یابد.

سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۴

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر لاریجانی که به استان قم سفر کرده امروز (سه شنبه 28 دی ماه) در مراسم اتمام حفاری خط یک مترو قم و کلنگ زنی خط دوم مترو این شهر با ابراز خرسندی از فعالیت های انجام گرفته در زمینه توسعه این شهر گفت: اقدامات خوبی برای توسعه مترو قم صورت گرفته و باید توجه داشت موضوع خط یک مترو قم دارای تاریخچه ای است و فراز و نشیب های زیادی داشته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اینکه چگونه منابع پروژه ها تأمین می شود و کارهای اجرایی به ثمر می نشیند معمولاً نیازمند پیگیری هایی است به دلیل اینکه منابع کشور محدود است و در این رابطه تلاش های زیادی انجام شد تا بودجه کافی به مترو شهر قم اختصاص یابد.

دکتر لاریجانی ادامه داد: مقام معظم رهبری روی موضوع توسعه شهر قم به عنوان یک شهر بین المللی تاکید داشتند بنابراین همه مسئولان باید به نوعی تلاش کنند که توسعه این شهر به صورت مطلوب انجام شود.

وی افزود: شورای شهر و شهردار قم تلاش های زیادی برای حفاری انجام شده در خط یک مترو شهر قم انجام دادند که جای تشکر دارد.

دکتر لاریجانی همچنین با تشکر از توجه دولت و همچنین آقایان ذوالنور و امیرآبادی فراهانی نمایندگان شهر قم و همچنین آشتیانی نماینده سابق قم در مجلس در زمینه توجه به مترو شهر قم افزود: موسسه حرا قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) و مسئولان ذیربط با روحیه بسیجی تلاش کردند تا انجام پروژه خط یک مترو قم سامان یابد حتی در زمانی که با مشکل مالی روبرو بودند فعالیت های خود را ادامه دادند.

رئیس مجلس گفت: از نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه که پس از مذاکرات زمینه این موضوع را فرهم کردند که پروژه مترو قم جزء پروژه های ملی محسوب شود تشکر می کنم.

وی ادامه داد: شهر قم از گذشته دارای محرومیت هایی بوده اما باید تمامی بخش ها با هماهنگی زمینه توسعه این شهر را فراهم آورد همچنین از مرحوم آیت الله هاشمی یاد می کنم که پایه گذار شروع ساخت مترو در کشور بودند در زمان جنگ ایشان با علاقه زیادی ساخت مترو را پیگیری می کردند و امروزه مشخص شده مترو چه ضروریاتی برای شهر تهران و سایر شهرهای بزرگ دارد.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: برای آبادانی شهر قم باید به زیرساخت ها توجه شود و باید در نظر داشت شهر قم هویت جدیدی پیدا کرده بلکه شایسته توجه بیشتر است.

دکتر لاریجانی ادامه داد: قرارداد قطار سریع السیر تهران، قم، اصفهان امضا شده و ایستگاه شهر قم باید در منطقه ای باشد که مردم به آن دسترسی آسان داشته باشند و وزارت راه و شهرسازی نیز باید به دسترسی مردم قم به راه آهن توجه کند.

رئیس مجلس ادامه داد: ساماندهی ایستگاه راه آهن و فراهم آوردن امکان دسترسی آسان مردم به ایستگاه راه آهن نقش مهمی در قطبیت این شهر دارد.

وی با اشاره به ضرورت توجه به فرودگاه قم گفت: فرودگاه برای شهر قم که بارگاه مقدس حضرت معصومه(س) در آن قرار دارد ضروری است و باید موضوع فرودگاه این شهر سامان یابد.

دکتر لاریجانی افزود: از آقایان نوبخت و دژ پسند در خصوص توجه به رفع مشکل بدهی های مربوط به شهرداری قم تشکر می کنم و از آقای سقائیان نژاد شهرداری قم برای تکمیل پروژه های نیمه تمام این شهر تشکر می کنم.

رئیس مجلس افزود: بودجه مناسبی برای آبادانی شهر قم در نظر گرفته شده که البته برای توسعه مطلوب باید گام های بلندی برداشت و همچنین از استاندار ، مسئولان نیز برای اقدامات انجام شده تشکر می کنم.

دکتر لاریجانی با اشاره به اقدامات انجام شده پروژه از حرم تا جمکران افزود: مسائلی که در خصوص مسائلی که در رابطه با پروژه مذکور وجود دارد به وزیر راه و شهرسازی توصیه های لازم انجام می شود.

وی ادامه داد: با توجه به استفاده از ظرفیت فاینانس کشور چین امیدوارم خط 2 مترو قم مراحل ساخت خود را به خوبی طی کند و بحث تأمین واگن ها برای مترو نیز تا چند ماه آینده حل شود.

گفتنی است در پایان این مراسم دکتر لاریجانی از پروژه خط یک مترو قم در میدان حضرت ولی عصر(عج) قم بازدید کرد./

پایان پیام

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  توزیع امکانات اولیه به زلزله‌زده‌گان نظم بهتری گرفته است/بانک‌ها برای اعطای وام به مردم زلزله‌زده سخت‌گیری نکنند

  توزیع امکانات اولیه به زلزله‌زده‌گان نظم بهتری گرفته است/بانک‌ها برای اعطای وام به مردم زلزله‌زده سخت‌گیری نکنند

  توزیع امکانات اولیه به زلزله‌زده‌گان نظم بهتری گرفته است/بانک‌ها برای اعطای وام به مردم زلزله‌زده سخت‌گیری نکنند

  حضور دکتر لاریجانی در مراسم هفتمین روز درگذشت کشته شدگان زلزله کرمانشاه

  امکانات بهداشتی برای مردم زلزله‌زده باید هر چه سریعتر تأمین شود/ اسکان مردم با توجه به فصل سرما باید ساماندهی شود

  بازدید دکتر لاریجانی از شهرستان سرپل‌ذهاب و مسکن‌مهر این منطقه

  بازدید دکتر لاریجانی از منطقه زلزله زده ازگله

  امکانات اولیه در سطح روستا و شهر باید به زلزله‌زدگان اختصاص یابد/ مجلس حمایت‌ بیشتری از مردم زلزله زده خواهد داشت

  حضور دکتر لاریجانی در مراسم عزاداری منزل شهیدان زین الدین

  رسانه ها باید با بسترسازی به توسعه کشور کمک کنند/کم توجهی مدیران به رسانه ها قابل قبول نیست

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی