کد خبر : 1094
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در جمع خبرنگاران تاکید کرد:

آمادگی ایران برای اعزام تجهیزات و‌ نیروی پزشکی به عربستان/ گزارش‌ برجام‌ فردا در صحن‌

آمادگی ایران برای اعزام تجهیزات و‌ نیروی پزشکی به عربستان/ گزارش‌ برجام‌ فردا در صحن‌

 دکتر علی لاریجانی امروز دوشنبه (6 مهرماه) در سفر به شهرستان ساوه با حضور در گلزار شهدا در جمع خبرنگاران در خصوص ضرورت خروج مدیریت حج از انحصار آل سعود گفت: در ابتدا این ضایعه دردناک را تسلیت می‌گویم؛ این ضایعه در خاطر همه ایرانیان و مسلمانان خواهد ماند و انتظار این بود که خیلی با جدیت بیشتری دولت عربستان اقدام کرده و تدابیری می‌اندیشید که جلوی این ضایعه گرفته شود.

 

پیگیری وزارت خارجه برای بازگرداندن پیکر جان باختگان حادثه منا

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین دولت عربستان باید در زمانی که این حادثه رخ داد خیلی سریع به مسئله رسیدگی می‌کرد که در حال حاضر بحث‌هایی در این زمینه به عمل آمده است و قلوب ملت ایران کاملا جریحه‌دار است اما نکته مهم در حال حاضر این است که تا نفر آخر از ایرانیانی که در عربستان دچار این حادثه شده‌اند باید حتما شناسایی شوند و پیکر شریف‌شان باید با احترام کامل به ایران بازگردد.

دکتر لاریجانی تاکید کرد: از وزارت خارجه تقاضا دارم که همه تلاش خود را در جهت امور کنسولی و شناسایی جان‌باختگان حادثه منا به کار گرفته تا سریعتر پیکر مطهر جان‌باختگان به ایران بازگردد. البته تا آنجائیکه می‌دانم قسمت اول کار تا فردا انجام خواهد شد اما مهم این است که تمامی افرادی که از ایران دچار این حادثه شدند مورد شناسایی قرار بگیرند و وزارت خارجه باید تمام تلاش خود را در این امر به کار بندد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته اگر دولت عربستان و مسئولان این کشور در این زمینه کاستی دارند برای شناسایی جمهوری اسلامی ایران می‌تواند از ماموران خود در وزارت بهداشت اعم از نیرو و تجهیزات برای آن‌ها ارسال کند تا کار شناسایی انجام شود زیرا خانواده‌های ایرانیان برایشان مهم است که عزیزانشان به کشور بازگردند. همچنین از وزارت بهداشت تقاضا دارم تمام تلاش خود را در این زمینه انجام دهد تا هر چه زودتر پیکر این عزیزان به میهن بازگردد.

وی با تاکید براینکه پروسه اجرایی این مصیبت باید به درستی انجام شود، گفت: باید سعی شود که در این زمینه با تدبیر عمل شود.

 

بررسی ابعاد فنی، حقوقی و اقتصادی برجام در مجلس/گزارش برجام فردا به صحن علنی مجلس می‌آید

دکتر لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجائیکه بنده در جلسه دیروز هیات رئیسه و اعضای کمیسیون برجام شرکت داشتم انصافا نمایندگان تلاش خود را در بررسی این موضوع انجام دادند و ابعاد مختلف برجام در طول مدت یک ماه گذشته مورد بررسی قرار گرفته است، بنابراین برجام یک سند مهم برای ایران است که در این مقطع زمانی هم از بعد فنی، حقوقی و اقتصادی مورد بررسی قرار گرفته است و امروز نیز در حال تدوین و گزارش نهایی هستند و قرار است که این گزارش فردا به صحن مجلس فرستاده شده و متعاقبا اقدامات بعدی انجام خواهد شد.

 

شهرستان ساوه یک قطب تولیدی برای کشور است

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره اهداف خود در سفر به شهرستان ساوه افزود: برای بنده افتخار است که امروز در این شهرستان حضور پیدا کردم و قرار است که در این سفر بازدیدی از این شهرستان صورت گرفته و در جریان کارها و مسائل حوزه تولید این شهرستان قرار گیرم. شهرستان ساوه یک قطب تولیدی برای کشور است البته در این سفر در مراسمی که برای یادواره شهدا در نظر گرفته شده شرکت خواهیم کرد و در جلسه شورای عالی شهرستان ساوه و استان مرکزی شرکت خواهیم نمود./

پایان پیام 

کلید واژه :

برجام ,رئیس مجلس ,فاجعه منا

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی