کد خبر : 1089
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در جمع خبرنگاران:

فارس: باید تا آخرین نفر حجاج مصدوم ایرانی در منا شناسایی شوند/ عربستان با جدیت موضوع را پیگیری کند

فارس: باید تا آخرین نفر حجاج مصدوم ایرانی در منا شناسایی شوند/ عربستان با جدیت موضوع را پیگیری کند

رئیس مجلس با بیان اینکه باید تا آخرین نفر حجاج آسیب‌دیده ایرانی در منا شناسایی شوند، گفت: عربستان با جدیت موضوع را پیگیری کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به ساوه، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که برای انجام سفری یک روزه عازم این شهرستان شده است، در بدو ورود به شهر ساوه در جمع خبرنگاران حادثه منا را ضایعه‌ای دردناک در خاطره مسلمانان و ایرانیان خواند و اظهار داشت: انتظار می‌رفت دولت عربستان با جدیت بیشتری این حادثه را مدیریت می‌کرد و خیلی سریع‌تر به این مسئله رسیدگی می‌کردند.

وی با تأکید بر اینکه قلوب ملت ایران از فاجعه منا جریحه‌دار است، اظهار داشت: موضوع مهم این است که ما تا نفر آخر از حجاج ایرانی که در منا دچار حادثه شده‌اند را شناسایی کرده و پیکرهای مطهرشان را با احترام به ایران برگردانیم.

رئیس مجلس از پافشاری جمهوری اسلامی بر شناسایی همه حادثه‌دیدگان سخن گفت و اظهار داشت: از وزارت امور خارجه می‌خواهیم که نهایت تلاش خود را در این زمینه به خرج دهند و سایر افراد را نیز شناسایی کنند، وزارت خارجه باید همه تلاش خود را در این باره به کار گیرد.

وی ادامه داد: اگر دولت عربستان برای شناسایی حادثه‌دیدگان کاستی‌هایی دارد ما می‌توانیم از وزارت بهداشت کمک‌هایی ارسال کنیم تا کار شناسایی به طور کامل‌تر انجام گیرد.

لاریجانی با بیان اینکه برای خانواده‌های ایرانی بسیار مهم است که این شناسایی صورت گیرد، به موضوع گزارش کمیسیون برجام اشاره و تصریح کرد: بنده روز گذشته در کمیسیون برجام حضور داشتم و گزارشی ارائه دادند که نشان می‌داد که انصافاً اعضای کمیسیون برجام تلاش‌شان را در این زمینه انجام داده‌اند و فرصت کافی در یک ماه گذشته برای بررسی برجام گذاشته‌اند و همچنین ابعاد مختلف برجام را مورد رسیدگی کرده‌اند.

وی با تأکید بر اهمیت ابعاد اقتصادی، فنی و حقوقی سند برجام، بر ضرورت بررسی آن تأکید و خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون برجام امروز هم مشغول تهیه گزارش نهایی این کمیسیون هستند و قرار است فردا این گزارش به صحن ارائه شود.

لاریجانی در پایان حضور در یادواره شهدای شهرستان ساوه را محور برنامه‌های خود در سفر به این شهرستان برشمرد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری فارس

کلید واژه :

فاجعه منا ,عربستان ,

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  حرکت تروریست‌های مهاجر به سمت لیبی و افغانستان/ مسائل یمن از طریق سیاسی حل می شود،نه لشکرکشی/دوران توسعه گرایی در آسیا آغاز شده است

  احتمال بروز مشکلات امنیتی ازسوی تروریست‌های مهاجر شکست‌خورده در سوریه/ اسرائیل نافع اصلی درگیری میان مسلمانان

  طراحی مجمع مجالس آسیایی در راستای صلح و توسعه بود/ افزایش هوشیاری و صراحت کشورهای منطقه در بیان شیطنت‌های آمریکا

  تعیین ساز و کارهایی جهت پیشبرد ثبات و امنیت در مجمع مجالس آسیایی/ نقش برجسته ایران در مبارزه با تروریسم

  دکتر لاریجانی وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد

  بدرقه دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی توسط معاون استاندار استانبول

  ائتلاف ضد داعش آمریکایی ها در حد شعار بود/ ضرورت استفاده از نیروهای مردمی با انگیزه برای مقابله با تروریسم در افغانستان

  باقیمانده تروریست‌ها به دنبال ماجراهای جدیدی هستند/ ضرورت تقویت همکار‌ی‌های امنیتی میان ایران و روسیه

  ضرورت افزایش روابط اقتصادی به‌دنبال گسترش روابط سیاسی میان ایران و کامبوج

  ظرفیت افزایش سطح تجارت ایران و ترکیه به ۳۰ میلیارد دلار/ لطمات جدی به داعش وارد شد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی