کد خبر : 1087
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ماجراجویی و غرض‌ورزی‌های آمریکا نبود، مسئله هسته‌ای زودتر از این‌ها حل می‌شد

تسنیم/ لاریجانی: دخالت‌های سلطه‌طلبانه در منطقه سبب توسعه تروریسم شده است

تسنیم/ لاریجانی: دخالت‌های سلطه‌طلبانه در منطقه سبب توسعه تروریسم شده است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از معضلات منطقه دخالت‌های سلطه‌طلبانه است که نه تنها دستاوردی برای مداخله‌گران نداشته بلکه سبب توسعه تروریسم شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه، علی لاریجانی دقایقی پیش در نشست شورای اداری ساوه که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به گزارش ارائه شده در این جلسه اظهار داشت: مطالب خوبی در این جلسه استاندار و نمایندگان ارائه کردند و برآیند این مطالب نشان می‌دهد مسئولان باید عزم جدی برای آبادانی و معضلات کشور داشته باشند.

وی افزود: اینکه مقام معظم رهبری در ابتدای سال روی مسائل تولید و روش آن تاکید کردند که البته بارها نیز تاکید داشتند و فرمودند کسی که در این وادی قدم گذاشته کار جهادی کرده است.

لاریجانی ادامه داد: ما باید درک درستی از شرایط داشته و عزم جدی برای حل آ‌ن‌ها داشته باشیم که مدیران بخش مهمی از کار هستند؛ برای حرکتی جهانی در آینده، قدرت جهادی مدیران استانی را باید افزایش داد که با قدرت بیشتری به حل مشکلات بپردازند.

وی همچنین با اشاره به حادثه منا گفت: مسئله‌ای که برای زائران در منا رخ داد بسیار تاسف‌بار بود،‌ پیکر عزیزان ما که به رحمت ایزدی پیوسته‌اند، باید سریع‌تر به ایران برسند و دولت سعودی ‌در این راستا گام بردارد و تدابیر لازم را اتخاذ کندد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر دولت سعودی در این زمینه مشکلی دارد ما حاضر به اعزام نیرو هستیم تا این مشکل رفع شود.

لاریجانی بااشاره به مشکلات موجود در کشور گفت: موضوع هسته‌ای و مسیر مذاکرات از دیگر مشکلات در کشور است که مردم پیگیر وضعیت و نتیجه مذاکرات هستند البته این مسئله در حال طی کردن مسیر خود بوده و در مراحل نهایی است.

وی افزود: کمیسیونی در مجلس مسئول شده که موضوع  برجام را در ابعاد مختلف بررسی کند و نتایج خوبی داشته است، امیدواریم شرایط کار تدوین شود و نتایج آن فردا در مجلس منعکس و مورد توجه قرار گیرد و همچنین نتایج سند، اجرایی شود.

لاریجانی ادامه داد: موضوع هسته‌ای روشن و بدون ابهام است، آمریکایی‌ها ماجراجویی و غرض ورزانه کار کردند و به ایران فشار آورده و مشکلاتی را برای ایران به وجود آوردند وگرنه مسئله هسته‌ای زودتر از این‌ها قابل حل بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تمام دغدغه ما این بود که موضوع روشن شود و دیگران توجه داشته باشند مسئله هسته‌ای خواسته منطقی و به‌حق ایران است، دیگر کشورها نیز این حق را دارند. به ایران می‌گفتند چشم امید ما به شما است و ایستادگی شما سبب می شود به حق خود برسید.

وی با بیان اینکه اگر تلاش‌ها، ایستادگی‌ها، پشتیبانی‌ها و حمایت مقام معظم رهبری نبود، این صنعت در کشور پا نمی‌گرفت، بیان داشت: مقام معظم رهبری همواره به علم و گسترش دامنه علم برای پیشرفت ایران توجه داشته و در ایجاد و هدایت علمی کشور نقش مهمی دارند و توانستند توطئه دشمنان را در این بخش خنثی کنند، در داخل و خارج کشور فشارهایی در رابطه با مذاکرات هسته‌ای وجود داشت که نیاز به تدبیر و رهبری و هدایت داشت که این مهم با درایت مقام معظم رهبری به‌خوبی به سرانجام رسید.

لاریجانی با بیان اینکه مذاکرات همه دستاوردها و خواسته‌های ما را پوشش نداد، ولی قسمت اعظم خواسته‌های ما را به‌ویژه تبعات اقتصادی را تحت پوشش قرار داد، به تحولات در حوزه سلامت اشاره کرد و افزود: طرح تحول سلامت توسط دولت به‌خوبی اجرا شد و در برنامه ششم توسعه تکمیل می‌شود. مسئله مهم دیگر بنیه دفاعی کشور است که صیانت کشور را برعهده دارد، یکی از دغدغه‌های موجود در سند برجام همین مسئله بود که همه نگران بودند به توان و آمادگی ایران صدمه‌ای وارد شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هیچ زمانی وضعیت منطقه به شلوغی و ناامنی امروز نبوده و در عراق، افغانستان و دیگر کشورهای منطقه ناامنی وجود دارد.

وی بیان کرد: یکی از معضلات منطقه دخالت‌های سلطه‌طلبانه است که نه تنها دستاوردی برای مداخله‌گران نداشته بلکه سبب توسعه تروریسم شده است، کشورهای سلطه‌طلب مبارزه با تروریسم و مواد مخدر را بهانه‌ای برای حضور خود در کشورها اعلام کرده‌اند ولی زد و بندهایی که در ناتو انجام شد، رشد تولید مواد مخدر را تا 40 برابر افزایش داده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به نزدیکی ایام انتخابات گفت: نزدیک ایام انتخابات هستیم و مردم در این انتخابات سرنوشت خود را تعیین می‌کنند؛ این درحالی است که در بسیاری از کشورهای منطقه، سکوت مرگباری حاکم است. به برکت دموکراسی و مردم‌سالاری دینی، صلابت در ایران حاکم شده و ما باید در راستای آبادانی ایران گام‌های بلند برداریم.

لاریجانی عنوان کرد: یک آراستگی سیاسی داخلی باید ایجاد شود و دقت کنیم رقابت‌ها نباید به مشاجرات تبدیل و در نهایت سبب تخریب یکدیگر شوند، هرچه قافله انقلاب را گسترده‌تر و عمیق‌تر کنیم به نفع انقلاب است، هرچه یاران در این مسیر بیشتر باشند به نفع کشور است.

وی خاطرنشان کرد: دولت هرچه از سلایق مختلف و افراد کارآمد بیشتری استفاده کند، به نفع کشور است؛ استفاده از تجربیات افراد باید به گونه‌ای باشد که این تجربیات منجر به هم‌افزایی شود، عقلانیتی باید در رفتار سیاسی حاکم باشد که همراه با مردم‌سالاری، روابط برادرانه و دوستانه‌ باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در دفاع مقدس سلایق افراد متفاوت بود و همه با یک سلیقه در جبهه نیامدند، اما نکته مهم این بود که همه سلایق در راستای آرمان‌های امام(ره) حرکت کرد که ما نیز باید این مهم را الگو قرار دهیم.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری تسنیم

کلید واژه :

انتخابات ,انرژی هسته ای ,رئیس مجلس ,برجام

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی