کد خبر : 1086
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی: امروز دشمنان درحالی‌ برای ایران غرش می‏‌کنند که جرأت تجاوز ندارند

تسنیم: آمادگی ایران برای اعزام نیرو به عربستان برای شناسایی حجاج ایرانی

تسنیم: آمادگی ایران برای اعزام نیرو به عربستان برای شناسایی حجاج ایرانی

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز تعداد زیادی از حجاج ایرانی شناسایی نشده و ایران برای اعزام نیرو به عربستان برای شناسایی حجاج ایرانی آمادگی دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه، علی لاریجانی دقایقی پیش در مراسم یادواره 580 شهید دفاع مقدس شهرستان ساوه با اشاره به حادثه منا اظهار داشت: در حادثه منا برگزیدگان کشور ما و تعداد بسیاری از مسلمان دیگر کشورها کشته و مجروح شدند و در حال حاضر تعداد بسیاری از دوستان ما نیز در این حادثه کشته شدند.

وی افزود: این حادثه به سبب بی کفایتی آل سعود رخ داد و آل سعود باید تدابیری اتخاذ می‎کرد که مردم راحت‎تر بتوانند مناسک و اعمال حج را انجام دهند که متاسفانه آل سعود این تدابیر را به کار نگرفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هنوز تعداد زیادی از حجاج ایرانی شناسایی نشده و خواسته مردم ایران این است که این افراد شناسایی شوند و در این راستا ایران برای اعزام نیرو به عربستان برای شناسایی حجاج ایرانی آمادگی دارد.

لاریجانی با اشاره به ضرورت شناسایی حجاج گفت: احدی از ایرانیان نیز نباید بدون شناسایی باقی بمانند، ملت ما در حین انجام عمل عبادی مهم و بزرگ به این سرنوشت دچار شدند.

وی افزود: ملت ما در طول تاریخ انقلاب اسلامی امتحانات زیادی را پشت سر گذاشته است و قیام امام خمینی(ره) به نوبه خود یک امتحان برای ملت بود که خوشبختانه آنها با سرافرازی هرچه تمام به انقلاب اسلامی دست یافتند، در روزهای آغازین حرکت امام راحل(ره) کسی گمان نمی کرد که این حرکت امام(ره) منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هفته دفاع مقدس مربوط به عزیزانی است که جوانمردانه در هشت سال جنگ تحمیلی حضور یافتند و جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و به شهادت رسیدند تا امروز ایران اسلامی به تنها کشور امن منطقه تبدیل شود.

لاریجانی با اشاره به انگیزه حضور در مراسم یادواره شهدا گفت: انگیزه‌ای که سبب حضور ما در این مراسم شده مادی نیست بلکه یک انگیزه معنوی است و آن هم زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و رزمندگان 8 سال دفاع مقدس است که با از خودگذشتگی و ایثار از نظام جمهوری اسلامی و آرمان‌های امام راحل(ره) صیانت کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشورهایی که دیروز پشتیبان صدام بودند امروز نیز در بحث هسته‌ای یاوه‌گویی می‌کنند، کشورهای عربی، آمریکا و شوروی سابق در روزهای جنگ همه نوع کمکی به صدام می رساندند و در مقابل در آن دوران سوریه تنها کشوری بود که به ایران کمک کرد.

لاریجانی اضافه کرد: صدام به کشورهای منطقه گفته بود اگر شما به من کمک کنید، من می‌توانم ظرف مدت یک هفته تهران را تصاحب کنم؛ ‌نخستین جایی که صدام در آن درگیر شد خرمشهر بود که وجود نیروهای مردمی سبب گرفتاری وی در آن شهر شد.

وی بیان داشت: در زمان بنی صدر نیز کشور ‌از لحاظ داخلی مشکلات زیادی داشت و با فضای سیاسی آشفته‌ای مواجه بود، در این میان مقالاتی که بنی صدر منتشر می‌کرد بسترهای ایجاد درگیری‌های داخلی را فراهم آورد، بنی‌صدر نقش اساسی در ایجاد مشکلات داخلی داشت و در جبهه‌ها نیز اجازه ورود نیروهای مردمی را نمی‌داد اما آنچه در آن روزها مشخص بود این بود که با توجه به شرایط سخت آن دوران، مردم با تکیه بر امام راحل همیشه در صحنه حاضر بودند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ملت ما با بیش از 250 هزار شهید و تعداد بسیاری جانباز و آزاده، بهای ایستادگی‌های خود را پرداخت و علاوه بر ملت ما ملت‌های مسلمان دیگر نیز در پناه این ایستادگی روحیه گرفتند.

لاریجانی افزود: اکنون دشمنان برای ایران غرش می‏‌کنند ولی جرأت تجاوز به ایران را ندارند، این به این دلیل است که دیدند رزمندگان ما در دفاع مقدس چه کردند، در دفاع‌مقدس ملت ایران با جان‌فشانی‏‌های خود پیروز ‌و ‌در 8 سال دفاع مقدس آب‌دیده شدند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: جانبازان و ایثارگران در دیدار خود با مقام معظم رهبری روحیه حماسی و جوانمردی خود را نشان دادند چراکه از رفتن به جبهه ها احساس رضایت داشته و از جان‌گذشتگی خود خرسند بودند.

لاریجانی افزود: ما سالیان بسیاری با تحریم‌ها دسته و پنجه نرم کردیم تا توانستیم پیروز شویم، این پیروزی برای همیشه در اذهان عمومی باقی می‌ماند، در پناه هدایت و راهبری‌های مقام معظم رهبری مشکلات مختلف در کشور برطرف می‌شوند.

وی تصریح کرد: به منظور رفع مشکل در حوزه اقتصاد، بیکاری و گرانی نیازمند یک روحیه جهادی هستیم و همه باید در وادی آبادانی کشور گام برداریم و مسئولان نیز باید به وظایف خود به درستی عمل کنند، صحنه مجاهدت‌های امروز صحنه تولید است.

رئیس مجلس شورای اسلامی فراهم‌کردن صحنه‌های سرمایه گذاری را مهم دانست و گفت: صحنه‌های سرمایه‌گذاری باید فراهم شوند تا شرایط تولید مهیا شود، باید در راستای رفع مشکلات شهرستان ساوه با جدیت گام برداشت و زمینه‌های سرمایه‌گذاری در استان مرکزی به عنوان قطب چهارم صنعت کشور آماده شود.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری تسنیم

کلید واژه :

شهدا

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی