کد خبر : 1084
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در مراسم یادواره شهدای شهرستان ساوه:

میزان: عربستان آمار جانباختگان حادثه منا را مخفی می‌کرد/ حتی یک ایرانی نباید ناشناس بماند

میزان: عربستان آمار جانباختگان حادثه منا را مخفی می‌کرد/ حتی یک ایرانی نباید ناشناس بماند

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه دولت آل سعود باید تدابیر ویژه ای اتخاذ می کرد که مردم با آرامش بیشتری اعمال خود را در مناسک حج انجام دهند، تصریح کرد: اگرچه تعداد قابل توجهی از مصدومان این حادثه شناسایی شدند ولی حتی یک نفر ایرانی هم نباید بدون شناخته شدن باقی بماند.

به گزارش گروه سیاسی میزان، علی لاریجانی امروز (دوشنبه، 6 مهر) در سفر یک روزه به شهرستان ساوه، در مراسم یادواره شهدایاین شهر حضور پیدا کرد و گفت: بسیار خرسندم که امروز در این محفل نورانی حضور دارم و احساس می کنم که یک انگیزه متعالی ما را به این مراسم کشانده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه این حادثه که در منا اتفاق افتاد همه ما را متأسف کرد و طبق آمار مطرح شده در رسانه ها مسلمانان بسیاری از کشورهای مختلف اسلامی در این حادثه جان باختند و متأسفانه مسئولان دولت عربستان این آمار را مخفی می کردند.

وی تأکید کرد: به طور حتم دولت آل سعود باید تدابیر ویژه ای اتخاذ می کرد که مردم با آرامش بیشتری اعمال خود را در مناسک حج انجام دهند؛ اما متأسفانه با بی تدبیری آنان مسلمانان بسیاری گرفتار این شرایط شدند و البته تعداد قابل توجهی تا کنون شناسایی شدند ولی حتی یک نفر ایرانی هم نباید بدون شناخته شدن باقی بماند و ما آماده ارسال کمک به این کشور هستیم.

 لاریجانی افزود: در حالیکه مکه و مدینه به طور حتم باید امن باشد ولی متأسفانه مسلمانان در یک عمل عبادی به این سرنوشت دچار شدند و باید گفت با بی تدبیری مسئولان آل سعود، ایرانیان و بیشتر زائران در عربستان دچار ناامنی شدند؛ هر چند که حادثه یک امتحان الهی است و ما در درون همین امتحانات طی طریق می کنیم؛ بنابراین ملت ایران از دوران دفاع مقدس تا کنون امتحانات مختلفی را تجربه کردند که یکی از آن امتحانات دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه خیل عظیمی از فرزندان اصیل این کشور در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شهید شدند گفت: آنها جان دادند تا ایران سربلند شود و با سربلندی همه اخلاق خود را دنبال کنند.

وی تأکید کرد: در زمان جنگ کشورهای بسیاری به صدام کمک مالی و نظامی کردند وصدام گمان می کرد که ظرف یک هفته می تواند تهران را تصرف کند اما در خرمشهر او و سربازانش گرفتار شدند و برادران سپاه در آن دوران با دستان خالی و با کمک نیروهای مردمی توانستند در مقابل اقدامات رژیم بعث عراق مقاومت کنند.

 لاریجانی با اشاره به مشکلات بسیار داخلی در زمان ریاست جمهوری بنی صدر تصریح کرد: بنی صدر در آن دوران به جای اینکه در جبهه حضور داشته باشد با درج مقاله های مختلف در روزنامه انقلاب اسلامی آتش در درون کشور به پا می کرد و بارها با شهید رجایی بر سر موضوعات مختلف درگیر شد. همچنین وی اجازه ورود نیروهای مردمی در صحنه جنگ را نمی داد اما مردم زمانی که حضور امام را در صحنه می دیدند امیدوار می شدند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته همه ملت های مسلمان در پناه این ایستادگی و مجاهدت طلبی ملت ایران روحیه گرفته و باید آگاه باشیم که ملت ایران، یک مصاف سنگین را با دفاع مقدس و انقلاب اسلامی پشت سر گذاشت که نتایج بزرگی نیز به دست آمد؛ بنابراین اینکه غربی ها می ترسند به ایران حمله کنند همه به خاطر همین روحیه مقاومت ملت ایران است هر چند که رژیم صهیونیستی هر روز حرف های بسیاری علیه ملت ایران می زند اما آنها جرأت حمله به ایران را ندارند.

وی تأکید کرد: بنابراین این دنیا تنها برای زاد و ولد انسان ها نیست و هر که در معرض امتحان قرار می گیرد پخته تر می شود؛ از این رو شهید بهشتی در زمان حیات خود گفت بهشت را به بهانه نمی دهند بلکه به بها می دهند و از سوی دیگر پیامبران نیز در دوران زندگی خود امتحانات بزرگی را تجربه کردند.

 لاریجانی افزود: در دوران حیات پیامبر از وی سوال شد که چرا از شهدا پرسش و پاسخی نمی شود پیامبر در جواب این پرسش افزود چون آنها به یک پرسش اساسی زیر برق شمشیر پاسخ دادند؛ همچنین امام علی(ع) نیز در احادیث خود به این نکته اشاره کرده که اگر یک جامعه ای لباس مجاهدت را از تن درآورد لباس خواری را خواهد پوشید.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ملت ایران اهل مجاهدت است و خواهد بود و این جامعه روحیه حماسی دارد و در این باره شهید مطهری فرموده است ملت های بزرگ ملت هایی هستند که روحیه حماسی دارند؛ هر چند که در منطقه در حال حاضر کشورهای بسیاری دارای نفت و گاز هستند و ثروت بسیاری دارند اما متأسفانه روحیه حماسی در میان ملت آنها وجود ندارد بنابراین باز هم باید تأکید کرد ملت ایران به واسطه روحیه حماسی در مقابل 12 سال تحریم غربی ها مقاومت کرده و مشکلات بسیاری را متحمل شده اند بنابراین ضمن اینکه در معرض امتحان های مختلف قرار می گیریم باید ایستادگی را نیز سرلوحه حضور خود قرار دهیم.

همچنین در این مراسم رئیس مجلس شورای اسلامی از کتب شهید نظر فخاری، شهید امیرحسین ندیری و شهید مهدی ناصری رونمایی کرد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری میزان

کلید واژه :

فاجعه منا

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  رئیس مجلس درگذشت ابوی احمد عابدی را تسلیت گفت

  دیجیتالی شدن کتاب‌ها دسترسی به منابع علمی را آسان می‌کند/ توصیه‌های رییس مجلس برای حذف کنکور

  توزیع امکانات اولیه به زلزله‌زده‌گان نظم بهتری گرفته است/بانک‌ها برای اعطای وام به مردم زلزله‌زده سخت‌گیری نکنند

  توزیع امکانات اولیه به زلزله‌زده‌گان نظم بهتری گرفته است/بانک‌ها برای اعطای وام به مردم زلزله‌زده سخت‌گیری نکنند

  توزیع امکانات اولیه به زلزله‌زده‌گان نظم بهتری گرفته است/بانک‌ها برای اعطای وام به مردم زلزله‌زده سخت‌گیری نکنند

  حضور دکتر لاریجانی در مراسم هفتمین روز درگذشت کشته شدگان زلزله کرمانشاه

  امکانات بهداشتی برای مردم زلزله‌زده باید هر چه سریعتر تأمین شود/ اسکان مردم با توجه به فصل سرما باید ساماندهی شود

  بازدید دکتر لاریجانی از شهرستان سرپل‌ذهاب و مسکن‌مهر این منطقه

  بازدید دکتر لاریجانی از منطقه زلزله زده ازگله

  امکانات اولیه در سطح روستا و شهر باید به زلزله‌زدگان اختصاص یابد/ مجلس حمایت‌ بیشتری از مردم زلزله زده خواهد داشت

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی