کد خبر : 1081
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در مراسم افتتاح منطقه نمونه گردشگری دستجرد تاکید کرد:

لزوم توجه به مسئله گردشگری در قانون برنامه ششم توسعه

لزوم توجه به مسئله گردشگری در قانون برنامه ششم توسعه

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی (عصر پنجشنبه 9 مهرماه) با حضور در روستای دستجرد شهر قم در مراسم افتتاح منطقه نمونه گردشگری دستجرد شرکت کرد.

دکتر لاریجانی در ابتدای این مراسم با تقدیر و تشکر از متولیان و سرمایه گذاران پروژه منطقه نمونه گردشگری دستجرد گفت: یکی از مشکلات کنونی شهر قم، نبود امکانات رفاهی و تفریحی برای مردم شهر و گردشگران است؛ از این رو برای آینده این شهر به عنوان مرکز تشیع جهان اسلام باید امکانات رفاهی و تفریحی در تمام سطوح از سوی مسئولان فراهم شود و در این راه شهرداری، استانداری و بخش خصوصی باید وارد میدان شده و کمبودها را رفع کنند.

وی با اشاره به کمبود فضای سبز در شهر قم تصریح کرد: با توجه به مشکلات کنونی این استان به ویژه معضل گرد و غبار و خشک شدن دریاچه نمک، به طور حتم باید فضای سبز منطقه از سوی مسئولان توسعه یابد و ما نیز باید از بخش خصوصی برای اجرای اینگونه طرح ها حمایت کنیم.

رئیس مجلس با اشاره به ظرفیت های بالای شهر قم در بحث گردشگری و زیارتی افزود: یکی از مشکلات این حوزه کمبود امکانات اقامتی در شهر است از طرف دیگر قم به عنوان یک شهر زیارتی و مواصلاتی می تواند هم هدف و هم محل عبور مسافران و گردشگران باشد از این رو نمی توان جنبه عبوری گردشگران از شهر را نادیده گرفت زیرا بسیاری از مسافران برای رسیدن به شهرهایی مانند اصفهان و کاشان از قم می گذرند بنابراین برای این دسته از گردشگران نیز باید امکانات متناسب اندیشیده شود.

وی با اشاره به حجم ورود گردشگران خارجی به ویژه شیعیان کشورهای مختلف به شهر مقدس قم گفت: یکی از ضروریات افزایش جذب گردشگر خارجی برای شهر قم، تکمیل پروژه فرودگاه این شهر بوده که متأسفانه در شرایط کنونی نیمه کاره است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به طور حتم اگر فرودگاه شهر قم به بهره برداری برسد حجم ورود گردشگران خارجی به ویژه گردشگران عراقی به شهر بیشترمی شود زیرا آنها به جای طی مسیر از فرودگاه تهران تا قم می توانند به راحتی و به سرعت به این شهر بیایند.

وی سهم ایران در موضوع گردشگری را بسیار کم دانست و گفت: این تیزهوشی نیست که نتوانیم  گردشگران را جذب کرده  و به جای آن از درآمدهای نفتی استفاده کنیم زیرا در شرایط کنونی همه کشورها برای ایجاد زمینه های گردشگری و جذب توریست در تلاش هستند.

رئیس مجلس بر لزوم توجه به مسئله گردشگری در قانون برنامه ششم توسعه تأکید کرد و گفت: در این قانون باید وظیفه توسعه مقوله گردشگری بر عهده دولت قرار گیرد.

 دهکده بین المللی و نمونه گردشگری دستجرد عصر پنجشنبه 9 مهرماه با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی