کد خبر : 1075
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در مراسم افتتاح کتابخانه عمومی مرکز بررسی‌های اسلامی:

آثار استادخسروشاهی از جامعیت برخوردار است/ لزوم حمایت دولت از مراکز پژوهشی

آثار استادخسروشاهی از جامعیت برخوردار است/ لزوم حمایت دولت از مراکز پژوهشی

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (جمعه، 10 مهرماه) با حضور در منطقه پردیسان شهر مقدس قم، در مراسم افتتاح کتابخانه عمومی مرکز بررسی‌های اسلامی شرکت کرده و به سخنرانی پرداخت.

دکتر لاریجانی در آغاز این مراسم با اشاره به تلاش حجت الاسلام والمسلمین خسروشاهی در جمع آوری بیش از 40 هزار کتاب و تأسیس این کتابخانه عمومی گفت: از این استاد بزرگوار همین انتظار می رفت که مجموعه اقدامات فرهنگی خود را تبدیل به یک جریان مستمر در جامعه کند البته این محقق و استاد بزرگوار، فردی دانشمند و خوش سلیقه بوده و از ابتدای فعالیت علمی خود نشان داد که نسبت به مسائل عالم اسلام حساس است.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه استاد خسروشاهی از یک فکر و نگاه بسیار باز برخوردار است، افزود: یکی از ویژگی های برجسته ایشان این بود که کتب بزرگان و دانشمندان را به خوبی گردآوری، تنظیم و چاپ کرد؛ همچنین یکی دیگر از ویژگی های این استاد بزرگوار این بود که ایشان بسیار دنیا دیده بودند که این موضوع به علت سفرهای بسیار به کشورهای مختلف بوده است.

وی ادامه داد: آثار استاد خسروشاهی نشان می دهد که ایشان از یک پختگی در مسائل مختلف جهان اسلام برخوردار بود به طوری که ایشان آثاری در رابطه با اخوان المسلمین به ویژه پس از بیداری اسلامی به چاپ رساندند؛ همچنین این استاد بزرگوار سوابق تاریخی عالم اسلام را به خوبی دریافت و ارتباط مطلوبی با بزرگان و شخصیت های مهم عالم اسلام داشتند.

دکتر لاریجانی با اعلام اینکه آثار استاد خسروشاهی دارای محورها و ویژگی های فرهنگی، دینی و سیاسی بوده است، گفت: خوشبختانه آثار ایشان از یک دربرگیری و جامعیتی برخوردار بود.

وی با اشاره به آثار مثبت ساخت کتابخانه عمومی مرکز بررسی های اسلامی گفت: خوشبختانه در این کتابخانه آثار بسیار مهمی جمع آوری شده و استاد خسروشاهی با این اقدام تجربه خوبی را از خود با یادگار گذاشتند؛ از این رو این اقدام مفید است که بزرگان و دانشمندان ما که دارای کتب و آثار بسیاری هستند، این کتب را جمع آوری و به یک مرکز عمومی کتابخانه تبدیل کنند.

رئیس مجلس ادامه داد: البته شهرداری و دولت کتابخانه های عمومی بسیاری ایجاد می کند اما آثار این کتابخانه ها عمیق نیست و انتخاب کتب حالت متداول دارد؛ اما کتابخانه عمومی استاد خسروشاهی دارای کتاب های برگزیده و متفاوت است و بر این اساس، دولت باید کمک شایانی را برای تکمیل این کتابخانه ارائه کند.

وی با اشاره به ساخت کتابخانه عمومی مرکز بررسی های اسلامی در منطقه پردیسان شهر مقدس قم گفت: این منطقه دچار کمبود امکانات شهری است و تأسیس اینگونه مراکز می تواند بسیار مفید باشد؛ البته در سال های اخیر در شهر قم کتابخانه های تخصصی بسیاری ایجاد شده که این موضوع هم اقدامی ارزشمند بوده و برای اقدامات پژوهشگران مثبت است.

دکتر لاریجانی ادامه داد: با توجه به رشد اقدامات پژوهشی در شهر قم این موضوع ضروری بود که کتابخانه های تخصصی و جامع ساخته شود.

پس از آنکه کتابخانه عمومی مرکز بررسی های اسلامی با حضور دکتر لاریجانی مورد بهره برداری قرار گرفت، رئیس مجلس شورای اسلامی از بخش های مختلف این کتابخانه بازدید کرد.

 در این مراسم بزرگانی همچون آیت الله سبحانی، آیت الله علوی بروجردی، آیت الله هاشم زاده هریسی، حجت الاسلام والمسلمین نواب، حجت الاسلام والمسلمین رسول جعفریان رئیس سابق کتابخانه مجلس، دکتر مجیدی رئیس کتابخانه مجلس، سیدمهدی طالقانی، استاندار قم و مدیرکل ارشاد استان قم در این مراسم حضور داشتند.

کتابخانه عمومی مرکز بررسی های اسلامی در مساحتی به وسعت 3 هزار و 600 متر و با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان توسط حجت الاسلام و المسلمین خسروشاهی تأسیس شده است.

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ترامپ پیرو مکتب «گوبلز» و در تراز شغل کاباره‌داری سخن می گوید/تقویت بنیه دفاعی مورد توجه مجلس است/بحران جدی در کمین ملت عراق

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی