کد خبر : 1073
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس مجلس در قم:

تسنیم: سیاست‌های تشویقی برای ارتقای سطح علمی آموزش و پرورش در نظر گرفته شود‌

تسنیم: سیاست‌های تشویقی برای ارتقای سطح علمی آموزش و پرورش در نظر گرفته شود‌

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید در آموزش و پرورش سیاست‌های تشویقی وجود داشته باشد تا در صورت مشاهده رشد، سازمان و افراد هم از نظر مادی و هم معنوی تشویق شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، علی لاریجانی عصر امروز در مراسم تجلیل از دانش‌آموزان بر‌تر استان قم با تبریک فرارسیدن عید سعید غدیر خم اظهار داشت: دانش‌آموزان قم تلاش و کوشش خوبی دارند اما باید بدانیم که تنها داشتن مدرک ملاک موفقیت نیست و در دنیا کسانی وجود دارند که با مدارک زیاد انسان‌های موفقی نیستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استعدادهای افراد مختلف و ابتکارات از عوامل رشد جوامع است افزود: انسان دارای ابعاد مختلف شخصیتی است که باید برای رسیدن به موفقیت همه وجوه شخصیتی خود را به ظهور و بروز برسانیم.

وی با اشاره به اینکه رقابت‌های جهان امروز در مسائل مربوط به توانمندی‌های علمی است گفت: بسیاری از شرکت‌های موفق دنیا با ابتکارات و توانایی‌های علمی خود به رشد بالا رسیده‌اند.

لاریجانی با بیان اینکه دانش آموزان و دانشجویان باید به این مسئله توجه کنند که رشد یافتگی بسیار جدی است افزود: باید با برنامه ریزی دقیق شرایطی ایجاد کرد که در عین لذت از زندگی به موفقیت‌های علمی و خلاقیت و ابتکار براساس خواستگاه زمانی آن دست پیدا کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه معلمان و اساتید استان قم فعالیت مناسبی داشته‌اند گفت: این اقدامات امروز به نتیجه رسیده است و شاهدیم که رتبه استان قم ارتقا یافته است.

وی با اشاره به اینکه باید برای تقدیر از معلمان و سازمان‌های برگزیده علمی سیستمی نظام مند وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: این کار سبب افزایش انگیزه افراد می‌شود تا در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند.

لاریجانی با بیان اینکه در حوزه‌های مختلف مانند صادرات سیاست‌های تشویقی وجود دارد تصریح کرد: باید در آموزش و پرورش هم این سیاست‌ها وجود داشته باشد تا در صورت مشاهده رشد، سازمان و افراد هم از نظر مادی و هم معنوی تشویق شوند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری تسنیم

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی