کد خبر : 1072
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در مراسم افتتاح دهکده توریستی صبا در قم مطرح شد

تسنیم/ لاریجانی: بهره‌برداری از فرودگاه قم برای جذب بهتر توریست‌های خارجی در اولویت قرار گیرد

تسنیم/ لاریجانی: بهره‌برداری از فرودگاه قم برای جذب بهتر توریست‌های خارجی در اولویت قرار گیرد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برخی توریست‌ها از کشورهای دیگر به ایران و سپس قم می‌آیند که به ویژه اتباع کشور عراق در این زمینه شاخص هستند. برای ارائه خدمات بهتر به این گروه، فرودگاه قم باید حتماً راه بیفتد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، علی لاریجانی که در مراسم کلنگ زنی دهکده سلامت صبا سخن می‌گفت، با تاکید بر ضرورت تقویت گردشگری در استان قم، خاطرنشان کرد: باید کمک کنیم تا گردشگری قم تقویت شود و این دهکده نیز پابرجا باقی بماند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: آب و هوای قم خشک و داغ است و از این رو امکانات تفریحی باید به شکلی اجرا شود که باقی بماند تا مردم قم بتوانند از آن استفاده کنند.

لاریجانی تصریح کرد: برای آینده قم به عنوان جهان شهر شیعه باید امکانات زیرساختی مناسبی فراهم شود که افراد مختلف به آن دسترسی داشته باشند و در این زمینه، هم شهرداری و هم استانداری باید تلاش کنند و بخش خصوصی باید مورد حمایت قرار گیرد.

وی با اشاره به جهش قم در زمینه‌های مختلف اظهار داشت: چند سال گذشته من تذکر دادم که فضای سبز در قم کمیاب شده است و به آقای شهردار نیز گفتم که فقط چند لکه فضای سبز وجود دارد و باید کمربند سبز قم توسعه پیدا کند و باید هر چه می‌توانیم از ایجاد فضای سبز حمایت کنیم.

رئیس مجلس افزود: از سوی دیگر قم نیازمند تقویت زیرساخت‌ها برای ارائه خدمات بهتر به زوار است. اگر چه باید مدت حضور زائران در قم بالا رود اما این نکته نیز مد نظر قرار گیرد که بسیاری از زائران و مسافران قم، تنها 4 یا 5 ساعت در قم می‌مانند و باید برای این افراد محل مناسب اقامتی و زیرساخت‌های لازم فراهم شود.

لاریجانی تاکید کرد: امکانات اقامتی باید در درجه اول زیاد شود و نیازمند زمینه سازی برای توسعه هتل‌های 5 ستاره در قم هستیم.

رئیس قوه مقننه با اشاره به ضرورت توجه به زوار خارجی قم، افزود: برخی توریست‌ها از کشورهای دیگر به ایران و سپس قم می‌آیند که به ویژه اتباع کشور عراق در این زمینه شاخص هستند. برای ارائه خدمات بهتر به این گروه، فرودگاه قم باید حتماً راه بیفتد.

وی تاکید کرد: این فرودگاه نیمه کاره است  و نباید رها شود و با تکمیل آن زمینه جذب توریست‌های خارجی بهبود پیدا می‌کند.

لاریجانی تصریح کرد: این جالب نیست که درآمد ما از فروش نفت باشد و توریست را از دست بدهیم و رویکردمان باید این باشد که توسعه گردشگری به یک کار عقلانی تبدیل شود. 

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری تسنیم

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  نگاه به قانونگذاری باید تغییر کند/ قانون‌نویسی بر اساس اقتضائات جدید کشور باشد

  ایران و آذربایجان همیشه دوست یکدیگر خواهند ماند/خزر بستر صلح و آرامش و همکاری ها خواهد شد

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی