کد خبر : 1072
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در مراسم افتتاح دهکده توریستی صبا در قم مطرح شد

تسنیم/ لاریجانی: بهره‌برداری از فرودگاه قم برای جذب بهتر توریست‌های خارجی در اولویت قرار گیرد

تسنیم/ لاریجانی: بهره‌برداری از فرودگاه قم برای جذب بهتر توریست‌های خارجی در اولویت قرار گیرد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برخی توریست‌ها از کشورهای دیگر به ایران و سپس قم می‌آیند که به ویژه اتباع کشور عراق در این زمینه شاخص هستند. برای ارائه خدمات بهتر به این گروه، فرودگاه قم باید حتماً راه بیفتد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، علی لاریجانی که در مراسم کلنگ زنی دهکده سلامت صبا سخن می‌گفت، با تاکید بر ضرورت تقویت گردشگری در استان قم، خاطرنشان کرد: باید کمک کنیم تا گردشگری قم تقویت شود و این دهکده نیز پابرجا باقی بماند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: آب و هوای قم خشک و داغ است و از این رو امکانات تفریحی باید به شکلی اجرا شود که باقی بماند تا مردم قم بتوانند از آن استفاده کنند.

لاریجانی تصریح کرد: برای آینده قم به عنوان جهان شهر شیعه باید امکانات زیرساختی مناسبی فراهم شود که افراد مختلف به آن دسترسی داشته باشند و در این زمینه، هم شهرداری و هم استانداری باید تلاش کنند و بخش خصوصی باید مورد حمایت قرار گیرد.

وی با اشاره به جهش قم در زمینه‌های مختلف اظهار داشت: چند سال گذشته من تذکر دادم که فضای سبز در قم کمیاب شده است و به آقای شهردار نیز گفتم که فقط چند لکه فضای سبز وجود دارد و باید کمربند سبز قم توسعه پیدا کند و باید هر چه می‌توانیم از ایجاد فضای سبز حمایت کنیم.

رئیس مجلس افزود: از سوی دیگر قم نیازمند تقویت زیرساخت‌ها برای ارائه خدمات بهتر به زوار است. اگر چه باید مدت حضور زائران در قم بالا رود اما این نکته نیز مد نظر قرار گیرد که بسیاری از زائران و مسافران قم، تنها 4 یا 5 ساعت در قم می‌مانند و باید برای این افراد محل مناسب اقامتی و زیرساخت‌های لازم فراهم شود.

لاریجانی تاکید کرد: امکانات اقامتی باید در درجه اول زیاد شود و نیازمند زمینه سازی برای توسعه هتل‌های 5 ستاره در قم هستیم.

رئیس قوه مقننه با اشاره به ضرورت توجه به زوار خارجی قم، افزود: برخی توریست‌ها از کشورهای دیگر به ایران و سپس قم می‌آیند که به ویژه اتباع کشور عراق در این زمینه شاخص هستند. برای ارائه خدمات بهتر به این گروه، فرودگاه قم باید حتماً راه بیفتد.

وی تاکید کرد: این فرودگاه نیمه کاره است  و نباید رها شود و با تکمیل آن زمینه جذب توریست‌های خارجی بهبود پیدا می‌کند.

لاریجانی تصریح کرد: این جالب نیست که درآمد ما از فروش نفت باشد و توریست را از دست بدهیم و رویکردمان باید این باشد که توسعه گردشگری به یک کار عقلانی تبدیل شود. 

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری تسنیم

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی