کد خبر : 1071
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

مجلس در بررسی برجام به توسعه صنعتی و حفظ دانش هسته‌ای توجه ویژه دارد

تسنیم/لاریجانی: خطوط قرمز مدنظر مقام معظم رهبری در بررسی‌ برجام رعایت می‌شود

تسنیم/لاریجانی: خطوط قرمز مدنظر مقام معظم رهبری در بررسی‌ برجام رعایت می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه محور اصلی در تصمیم گیری برجام خطوط قرمزی است که مد نظر مقام معظم رهبری قرار دارد گفت: توسعه صنعتی و حفظ دانش هسته‌ای مسئله‌ای است که مد نظر مقام معظم رهبری قرار دارد و مجلس به آن توجه ویژه‌ای دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، علی لاریجانی ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژه آبرسانی به منطقه سلفچگان با اشاره به اینکه عید غدیر از اعیاد بزرگ مسلمانان است که سبب اتحاد مسلمانان و شناخت راه مستقیم می‌شود اظهارداشت: عملیات آبرسانی به منطقه سلفچگان را تبریک می‌گویم و امیدوارم این پروژه که در مراحل انتهایی خود قرار دارد هرچه زود‌تر به بهره برداری کامل برسد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آب قم از مسائل مهم کشور است و از سال‌ها پیش پیگیری‌های لازم برای انتقال آب از سرشاخه‌های دز به قم صورت گرفته است افزود: اجرای کارهای عمرانی به پیگیری نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه آبرسانی به روستا‌ها از موارد در حال پیگیری است گفت: منابعی برای این پروژه‌ها در نظر گرفته شده است.

لاریجانی با اشاره به اینکه برای آبرسانی به منطقه سلفچگان 500 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است خاطر نشان کرد: مسئله اقتصادی از مهم‌ترین مسائل کشور است که در سالهای گذشته به دلیل تحریم‌ها و مشکلاتی که برای تولید ایجاد شده تهدید‌هایی داشته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث مذاکرات هسته‌ای گفت: مسئله‌ای که در مذاکرات در حال بررسی است برداشتن تحریم‌ها و دانش هسته‌ای است که برای حفظ دستاوردهای هسته‌ای اقدام مناسبی است.

وی با اشاره به اینکه مسئله برجام در دستور کار مجلس قرار دارد عنوان کرد: ما هرگز به دنبال سلاح هسته‌ای نبوده‌ایم.

لاریجانی با اشاره به اینکه محور اصلی در تصمیم گیری برجام خطوط قرمزی است که مد نظر مقام معظم رهبری قرار دارد بیان کرد: توسعه صنعتی و حفظ دانش هسته‌ای مسئله‌ای است که مد نظر رهبری قرار دارد و مجلس به آن توجه ویژه‌ای دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برنامه ششم به دنبال این هستیم که پول کشور صرف تولید شود خاطر نشان کرد: حل مشکل تولید و توسعه صنعت مورد توجه ما قرار دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه فاجعه منا در عربستان سعودی همه وجدان‌ها را ناراحت کرده است گفت: این اقدام سبب برملا شدن دشمنی‌ها با مسلمانان شده است.

لاریجانی با اشاره به اینکه در این فاجعه بیش از 5 هزار نفر کشته شده‌اند گفت: عربستان در این موضوع اقدام مناسبی نداشت و حتی برای نگهداری از پیکرهای حجاج نیز جای مناسبی در نظر نگرفته‌اند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: عربستان برای انتقال مجروحان و کشته شدگان اقدام مناسبی نداشته است و امیدواریم که پیکرهای حجج هرچه سریع‌تر به خانواده‌های آن‌ها و کشور بازگردد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری تسنیم

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  نگاه به قانونگذاری باید تغییر کند/ قانون‌نویسی بر اساس اقتضائات جدید کشور باشد

  ایران و آذربایجان همیشه دوست یکدیگر خواهند ماند/خزر بستر صلح و آرامش و همکاری ها خواهد شد

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی