کد خبر : 1067
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

ایسنا/ لاریجانی: باید سرمایه‌گذاران بخش گردشگری حمایت شوند

ایسنا/ لاریجانی: باید سرمایه‌گذاران بخش گردشگری حمایت شوند

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری و تفریحی جهت توسعه زیرساخت‌های گردشگری باید مورد حمایت قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قم، علی لاریجانی بعد از ظهر پنج‌شنبه در مراسم افتتاح منطقه نمونه گردشگری بین المللی دستجرد(دهکده سلامت صبا) اظهار داشت: باید از سرمایه‌گذاران در جهت توسعه زیرساخت های گردشگری حمایت شود تا با اشتغالزایی و درآمدزایی بتوانیم در توسعه اقتصادی کشور نقش مهمی ایفا کنیم.

وی ادامه داد: شهرداری، استانداری و بخش خصوصی باید با تعامل با یکدیگر در توسعه زیرساخت های گردشگری و تفریحی این استان تلاش کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل فرودگاه قم،گفت: این فرودگاه به صورت نیمه کاره رها شده است لذا با تعامل مسئولان باید این مشکل حل شود.

وی افزود: در صورتی که این فرودگاه راه اندازی شود زائران عراقی و کشورهای عربی به صورت مستقیم وارد استان شده و توسعه اقتصادی را رقم می زند.

وی با اشاره به ارتقای امکانات استان قم در حوزه تفریحی و گردشگری گفت: یکی از دغدغه ‌های بسیار مهم قم کمبود امکانات تفریحی است که باید به این مسئله توجه شود چراکه استان قم میزبان بیش از دومیلیون زائر است که از اقصی نقاط جهان وارد این کشور می شوند.

لاریجانی افزود: در خصوص حفظ فضای سبز استان به شهردار قم تذکر دادیم که در حفظ و توسعه سرانه فضای استان تلاش کند چرا که استان قم از لحاظ فضای سبز وضعیت مناسبی ندارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان قم یک ظرفیت بسیار خوب برای توسعه گردشگری مذهبی دارد گفت: استان قم محل تردد زائران زیادی است که بسیاری از مسافران از این استان عبور می کنند.

وی افزود: امکانات اقامتی در این استان کم است و شایسته میزبانی از زائران نیست.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  نگاه به قانونگذاری باید تغییر کند/ قانون‌نویسی بر اساس اقتضائات جدید کشور باشد

  ایران و آذربایجان همیشه دوست یکدیگر خواهند ماند/خزر بستر صلح و آرامش و همکاری ها خواهد شد

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی