کد خبر : 1062
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس کرواسی

اروپا سیاست واحدی در قبال بحران ناشی از آوارگان ندارد

اروپا سیاست واحدی در قبال بحران ناشی از آوارگان ندارد

یوسیپ لکو رئیس مجلس کرواسی که در رأس یک هیأت بلندپایه پارلمانی و تجاری به کشورمان سفر کرده است، پیش از ظهر امروز با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

زمینه های توسعه و گسترش روابط دوستانه فیمابین و تحولات منطقه از مهمترین محورهای تبادل نظر روسای مجالس دو کشور در این دیدار بود.

دکتر لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به سطح خوب مراودات پارلمانی ایران و کرواسی گفت: حجم همکاری های اقتصادی و تجاری دوکشور متناسب با سطح خوب روابط پارلمانی و سیاسی فی مابین نیست. باید تلاش مشترکی را برای افزایش تبادلات اقتصادی و صنعتی مشترک انجام داد و با استفاده از ظرفیت های دو کشور به ویژه در زمینه های صنایع نفت و گاز، داروسازی، حمل و نقل ریلی، علمی و دانشگاهی و فرهنگی صفحه جدیدی در مناسبات ایران و کرواسی گشود.

وی در همین راستا بر اهمیت فعال شدن بخش های خصوصی و تجاری دو کشور تأکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به بحران آوارگان در اروپا خاطرنشان کرد: حل مسئله آوارگان منوط به حل ریشه ای بحران ناشی از رشد گروه های تروریستی در منطقه می باشد.

یوسیپ لکو رئیس مجلس کرواسی نیز در ابتدای این دیدار با ابراز تسلیت به مناسبت فاجعه منا به دولت و ملت ایران، با خانواده های مصیبت دیده ابراز همدردی کرد.

وی در ادامه ایران را کشوری مهم و تأثیرگذار در منطقه خواند  افزود: کرواسی برای توسعه و گسترش همکاری های دوستانه با ایران در همه زمینه های سیاسی، اقتصادی وپارلمانی اهمیت خاصی قایل است.

وی همچنین با اشاره به پیشینه دیرینه مراودات اقتصادی تجاری میان دو کشور را افزایش دهیم و در این راستا مقامات ارشد چند شرکت مهم کرواسی این هیأت پارلمانی را همراهی می نمایند.

رئیس مجلس کرواسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 گفت: توافق میان ایران  گروه 1+5 به تثبیت و تعمیق صلح و امنیت در منطقه و جهان کمک می کند و کرواسی از توافق ایجاد شده استقبال می نماید.

وی همچنین با اشاره به موضوع آوارگان در اروپا گفت: اروپا سیاست واحدی در مقابل بحران ناشی از آوارگان ندارد و لازم است میان کشورهای منطقه خاورمیانه و اروپا در این زمینه همکاری و چاره اندیشی صورت پذیرد.

کلید واژه :

یوسیپ لکو ,کرواسی ,دکتر لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی