کد خبر : 1061
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در دیدار روسای مجالس ایران و کرواسی مطرح شد:

خانه ملت: اروپا سیاست واحدی در قبال بحران ناشی از آوارگان ندارد/توافق هسته‌ای راهکار تثبیت صلح

خانه ملت: اروپا سیاست واحدی در قبال بحران ناشی از آوارگان ندارد/توافق هسته‌ای راهکار تثبیت صلح

وضعیت ارتباطات تجاری و سیاسی ایران و کرواسی و تاکید بر عدم اتخاذ سیاست واحد از جانب اروپا درباره بحران ناشی از آوارگان در دیدار روسای مجالس ایران و کرواسی مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، یوسیپ لکو رئیس مجلس کرواسی که در رأس یک هیأت بلندپایه پارلمانی و تجاری به کشورمان سفر کرده است، پیش از ظهر امروز با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

زمینه های توسعه و گسترش روابط دوستانه فیمابین و تحولات منطقه از مهمترین محورهای تبادل نظر روسای مجالس دو کشور در این دیدار بود.

دکتر لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به سطح خوب مراودات پارلمانی ایران و کرواسی گفت: حجم همکاری های اقتصادی و تجاری دوکشور متناسب با سطح خوب روابط پارلمانی و سیاسی فی مابین نیست. باید تلاش مشترکی را برای افزایش تبادلات اقتصادی و صنعتی مشترک انجام داد و با استفاده از ظرفیت های دو کشور به ویژه در زمینه های صنایع نفت و گاز، داروسازی، حمل و نقل ریلی، علمی و دانشگاهی و فرهنگی صفحه جدیدی در مناسبات ایران و کرواسی گشود.

وی در همین راستا بر اهمیت فعال شدن بخش های خصوصی و تجاری دو کشور تأکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به بحران آوارگان در اروپا خاطرنشان کرد: حل مسئله آوارگان منوط به حل ریشه ای بحران ناشی از رشد گروه های تروریستی در منطقه می باشد.

یوسیپ لکو رئیس مجلس کرواسی نیز در ابتدای این دیدار با ابراز تسلیت به مناسبت فاجعه منا به دولت و ملت ایران، با خانواده های مصیبت دیده ابراز همدردی کرد.

وی در ادامه ایران را کشوری مهم و تأثیرگذار در منطقه خواند  افزود: کرواسی برای توسعه و گسترش همکاری های دوستانه با ایران در همه زمینه های سیاسی، اقتصادی وپارلمانی اهمیت خاصی قایل است.

وی همچنین با اشاره به پیشینه دیرینه مراودات اقتصادی تجاری میان دو کشور را افزایش دهیم و در این راستا مقامات ارشد چند شرکت مهم کرواسی این هیأت پارلمانی را همراهی می نمایند.

رئیس مجلس کرواسی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توافق هسته ای ایران و گروه 1+5 گفت: توافق میان ایران  گروه 1+5 به تثبیت و تعمیق صلح و امنیت در منطقه و جهان کمک می کند و کرواسی از توافق ایجاد شده استقبال می نماید.

وی همچنین با اشاره به موضوع آوارگان در اروپا گفت: اروپا سیاست واحدی در مقابل بحران ناشی از آوارگان ندارد و لازم است میان کشورهای منطقه خاورمیانه و اروپا در این زمینه همکاری و چاره اندیشی صورت پذیرد.

پایان پیام

منبع: خبرگزاری خانه ملت

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران همیشه پشتیبان فلسطین بوده است/ دشمنان تلاش دارند حماس را گروهی بی‌تأثیر جلوه دهند

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی