کد خبر : 1050
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

در بدو ورود به شهرکرد

ایرنا/ لاریجانی: طرح فوریتی اجرای برجام توجه به منافع ملی کشور است

ایرنا/ لاریجانی: طرح فوریتی اجرای برجام توجه به منافع ملی کشور است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هدف از اجرای برجام این است که منافع ملی کشور در یک شرایط نظام مند مورد توجه قرار گیرد. همچنین در مقابل بیگانگان دقت نظر شود تا آنها از این فرصت سوء استفاده نکنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی لاریجانی صبح چهارشنبه در بدو ورود به فرودگاه شهرکرد در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره بررسی طرح اجرای برجام در مجلس افزود: طرح برجام در مجلس مطرح شده، کمیسیون امنیت ملی نظر خود را داده و ان شاءلله هفته آینده در مجلس مورد بررسی قرار می گیرد.


وی توضیح داد: هدف این است که در مقابل بیگانگان دقت نظر شود که آن ها از این فرصت سوء استفاده نکنند و همچنین منافع ملی کشور و بخش هایی همچون بنیه دفاعی کشور در یک شرایط نظام مندی مورد توجه قرار گیرد.


لاریجانی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اینکه برخی می گویند کمپین حمله روسیه به داعش با مدیریت ایران است، نظر شما در این راستا چیست؟ گفت: از مدتها پیش سرگیجه ای در منطقه نسبت به مقوله تررویست بوجود آمده است، یک مدتی دچار غفلت بودند اما الان یک توجهی پیدا کرده اند اما نمی دانند با این پدیده چه کنند.


وی افزود: به نظرم مشکل غرب مهمتر از این موارد است. آنها در مساله مبارزه با تروریسم دچار یک حیرت هستند. یعنی توجه ندارند که باید زمان را در استخدام خودشان قرار دهند بلکه زمان را به حریف سپرده اند.


عضو شورای عالی امنیت ملی اضافه کرد: توجه روس ها به این موضوع جلب شده است، چون خودشان مشکل دارند. تعداد زیادی از افراد تروریست که در سوریه هستند افرادی هستند که از آن کشور رفته اند، از این رو نگران هستند. البته غربی ها نیز نگرانند اما شیوه رفتار آن ها صادقانه ای نیست.


**هدف از سفر به شهرکرد


رییس مجلس شورای اسلامی همچنین درباره اهداف سفرش به استان چهارمحال و بختیاری گفت: توفیقی برای ما است که در جمع مردم این استان باشیم. ما در جریان این سفر در کنگره بزرگداشت شهدا حضور می یابیم.


لاریجانی با بیان این که مردم این استان سلحشور و باغیرت هستند که در دفاع مقدس نقش مهمی ایفا کردند، افزود: ما در جریان سفر با نمایندگان مجلس و مسئولان اجرایی هم نشست خواهیم داشت.
وی ادامه داد: باتوجه به این که در آستانه بررسی برنامه ششم توسعه هستیم، مشکلات استان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.


رییس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به شهرکرد با حضور در مزار شهدای این شهر به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی


ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی