کد خبر : 1049
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در جمع خبرنگاران:

باشگاه خبرنگاران: رفتار غربی‌ها در مبارزه با تروریسم صادقانه نیست

باشگاه خبرنگاران: رفتار غربی‌ها در مبارزه با تروریسم صادقانه نیست

رئیس قوه مقننه در جمع خبرنگاران در جریان سفر به شهرکرد گفت: غرب در مسئله مبارزه با تروریسم دچار حیرت شده است.

به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی لاریجانی که امروز (چهارشنبه 15 مهرماه) برای سفر یک روزه وارد شهرکرد شده است در جمع خبرنگاران با بیان اینکه توفیقی برای ما حاصل شده که در جمع مردم استان چهارمحال بختیاری هستیم گفت: در جریان این سفر در کنگره شهدا عرض ارادتی به روح مطهر آنها خواهیم داشت. مردم این استان مردمی سلحشور هستند که در دفاع مقدس نقش مهمی ایفا کرده‌اند.

 لاریجانی افزود: در جریان سفر با نمایندگان مجلس و مسئولان اجرایی نشست خواهیم داشت با توجه به اینکه در آستانه تدوین برنامه ششم توسعه هستیم مشکلات استانی بررسی خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر بررسی طرح برجام در مجلس گفت: کمیسیون امنیت ملی نظر خود را در این مورد داده است و انشاءالله هفته آینده در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد. هدف این است که در این طرح در مقابل بیگانگان دقت نظر صورت گیرد تا آنها از این فرصت استفاده نکنند و همچنین منافع ملی کشور در یک شرایط نظام مندی مورد توجه قرار گیرد.

رئیس قوه مقننه همچنین در ادامه گفت: دست‌هایی که باید مورد حمایت قرار گیرد همچون بنیه دفاعی کشور است که همه این‌ها در این طرح وجود دارد.

وی همچنین در  پاسخ به پرسش دیگری در رابطه با کمپین حمله روسیه که از سوی ایران هماهنگ شده است گفت: غربی‌ها مدتی دچار غفلت بوده‌اند و حالا یک توجهی پیدا کردند ولی نمی‌دانند با این پدیده چه باید کنند لذا به نظر مشکل غرب مهم‌تر از این موارد این است که در مسئله مبارزه با تروریسم دچار حیرت است یعنی توجه ندارد که باید زمان را در استخدام خودش قرار دهد اما آن را به حریف داده است.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه روس‌ها توجه‌شان در زمینه مبارزه با داعش جلب شده است تصریح کرد: واقعا خودشان مشکل دارند تعداد زیادی از افراد تروریست که در سوریه هستند افرادی هستند که از روسیه به سوریه رفته‌اند لذا در این رابطه نگران هستند این نگرانی را غربی‌ها هم دارند  ولی شیوه رفتاری آن‌ها صادقانه نیست.

انتهای پیام

منبع: باشکاه خبرنگاران جوان


ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی