کد خبر : 1046
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در فرودگاه شهرکرد:

تسنیم: غربی‌ها در مسئله مبارزه با تروریسم دچار حیرت هستند

تسنیم: غربی‌ها در مسئله مبارزه با تروریسم دچار حیرت هستند

رئیس مجلس با تأکید براینکه غرب در مسئله مبارزه با تروریسم دچار یک حیرت است، گفت: یک سرگیجه‌ای در منطقه به وجود آمده و غرب از مدتی قبل نسبت به مقوله تروریست دچار غفلت بود.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم به شهرکرد، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در سفری یک روزه به استان چهارمحال و بختیاری رفت.

رئیس مجلس در ابتدای ورود به این شهر مورد استقبال مقامات استان قرار گرفت و در جمع خبرنگاران در خصوص حضور در کنگره بزرگداشت دو هزار و 400 شهید استان چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: این فرصت توفیقی برای ما است تا در جمع مردم این استان حضور یابیم و در کنگره شهدا نیز عرض ارادت خواهیم داشت.

وی افزود: مردم این استان مردمی سلحشور هستند و در دفاع مقدس نقش مهمی داشتند.

لاریجانی تأکید کرد: در جریان این سفر با نمایندگان مجلس و مسئولان اجرایی این استان نشستی خواهیم داشت همچنین با توجه به اینکه در آستانه تدوین برنامه ششم هستیم این نشست فرصتی خواهد شد تا مشکلات استان بررسی شود.

وی درباره طرح مجلس درباره برجام نیز گفت: مسئله برجام در کمیسیون امنیت ملی بررسی قرار گرفت و این کمیسیون در این مورد نظر دارد و انشالله هفته آینده در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس نهاد قانون گذاری کشورمان ادامه داد: هدف این است که در این طرح هم در مقابل بیگانگان دقت نظری شود تا آنها از این فرصت سوء استفاده نکنند که منافع ملی کشور در یک شرایط نظام‌مندی مورد توجه قرار گیرد. همچنین در بخش‌هایی که باید مورد حمایت باشد مانند بنیه دفاعی کشور نیز در این طرح مورد توجه قرار گیرد. لذا همه این موارد در این طرح لحاظ شده است.

لاریجانی درمورد تبلیغات غرب در مورد اینکه حمله روسیه به داعش از سوی ایران مدیریت می‌شود، تصریح کرد: یک سرگیجه در منطقه از مدتی پیش به وجود آمده که نسبت به مقوله تروریسم دچار غفلت بودند و حالا یک توجهی پیدا کردند ولی نمی‌دانند باید با این پدیده چه کنند لذا به نظرم مشکل غرب مهمتر از این موارد است که در مسئله مبارزه با تروریسم دچار یک حیرت است یعنی توجه ندارد که باید زمان را در استحکام خودش قرار دهد. اما آن را به حریف داده است.

وی اضافه کرد: روس‌ها در این زمینه توجه‌شان جلب شده است چرا که واقعا خودشان مشکل دارند چون تعداد زیادی از افراد تروریستی که در سوریه هستند از روسیه به سوریه رفته‌اند.

رئیس مجلس برهمین اساس تأکید کرد: بنابراین روس‌ها نگران هستند ولی این نگرانی‌ را غربی‌ها هم دارند ولی شیوه رفتاری آنها شیوه صادقانه‌ای نیست.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری تسنیم

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی