کد خبر : 1045
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در کنگره بزرگداشت شهدای چهارمحال و بختیاری:

تسنیم: ملت ایران با موضع رهبرانقلاب درباره حادثه منا احساس افتخار کرد

تسنیم: ملت ایران با موضع رهبرانقلاب درباره حادثه منا احساس افتخار کرد

رئیس مجلس با اشاره به موضع‌گیری مقام معظم رهبری درباره حادثه منا گفت: همه مردم افتخار کردند که این ملت یک پدر دارد و وقتی به 500 نفر از ملت ما تعرض شد ایشان از سر سرافرازی به دشمن می‌گوید ما تا آخر ایستاده‌ایم.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم به شهرکرد، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در کنگره بزرگداشت سرداران و 2400 شهید استان چهارمحال و بختیاری طی سخنانی با اشاره به حادثه منا اظهار داشت: وقتی در حادثه منا موضع‌گیری مقام معظم رهبری را دیدم، احساس افتخار کردم؛ ملت ایران احساس افتخار کردند که این ملت یک پدر دارد که وقتی به 500 نفر از ملت ما تعرض شد او از سر سرافرازی صحبتی می‌کند و به دشمن می‌گوید ما تا آخر خط ایستاده‌ایم.

وی ادامه داد: ایشان می‌گوید تصور نکنید اگر به ابناء جامعه توهینی شد ما ساکتیم.

رئیس مجلس افزود: ما باید خدا را شکر کنیم که چنین رهبری داریم که تمام محاسبات را می‌کند تا ملت ایران بداند یک پدر دارد.

 

لاریجانی در ادامه سخنان خود در این همایش اظهار داشت: سعادت یک امر واقعی است که با شهادت ممکن می‌شودY شهادت امری است که در زندگی یک مرد مسلمان واقعی، یک رکن است لذا عزت و سرافرازی یک مومن و حتی عزت و سربلندی یک جامعه در گرو این است که اهل جهاد باشند و جهاد در آن رونق داشته باشد نه اینکه بگویند در یک تاریخی جنگی کردیم و یک عده‌ای شهید شدند و الان دیگر زمان زندگی است.

وی با طرح این سوال که تفات ایران با کشورها یکدیگر چیست، توضیح داد: درست است ایران کشور بزرگ و غنی است اما کشورهای دیگر هم منابع دارند ولی یک ایران در مقابل خیل عظیم دشمنان که در منطقه آتش‌افروزی می‌کنند با عزت زندگی می‌کند اما اگر آن کشورها با مشکلی مواجه شوند، باید تلفن کنند و از کاخ سفید کمک بخواهند چون انقلاب برای ایران استقلال سیاسی و روحیه استقامت و پایداری در ملت ایجاد کرده است.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان تصریح کرد: در کشور ما حتی یک بخشدار وقتی پشت تریبون می‌رود به راحتی سیاست‌های آمریکا را نقد می‌کند چرا که این بخشدار به اتکای روحیه‌ای که در ملت است می‌تواند این حرف را بزند.

لاریجانی افزود: البته روحیه جهادی تنها برای سعادتمندی یک جامعه کفایت نمی‌کند این شرط لازم است اما کافی نیست و ارکان دیگری نیز لازم است که یکی از این ارکان این است که یک انسان یا جامعه صاحب برنامه باشد. همچنین برای زندگی خود یک برنامه و رابطه برای خدا داشته باشد.

وی در ادامه سخنان خود گفت: امر به معروف و نهی از منکر رکنی از جامعه سالم است؛ جامعه اسلامی فقط فردی نیست که انسان به خود بپردازد. این برای جامعه فردی است در جامعه غربی افراد فقط به قابلیت و لذت خود توجه می‌کنند اما جامعه اسلامی اینطور نیست و ما مسئولیت مشترک داریم.

رئیس مجلس افزود: یک مسلمان واقعی نسبت به سرنوشت جامعه خود باید حساس و نگران باشد. حتی باید نسبت به سرنوشت امت اسلامی نیز حساس باشد. ما نمی‌توانیم بگوییم اگر در عراق مردم را کشتند و تروریست‌ها آمدند مردم را به خاک و خون کشیدند به ما ربطی ندارد. این یک غیرت دینی و مسئولیت انسانی نیست.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه وظیفه جامعه اسلامی این است که کاری کند تا فقر در جامعه نباشد، گفت: وظیفه دولت اسلامی این است که تولید را رونق دهد تا شغل ایجاد شود. اینکه رهبری چند سال است بر روی رونق تولید و اقتصاد مقاومتی تاکید می‌کنند از این منظر است. ایشان تاکید کردند اگر کسی در تولید و سرمایه‌گذاری ورود کند، در میدان جهاد وارد شده است اما متاسفانه این صحبت رهبری هنوز تحقق نیافته است.

وی با بیان اینکه شرایط کشور باید به‌گونه‌ای باشد که تولید رونق داشته باشد و شغل ایجاد شود، تصریح کرد: رکود مدت‌هاست در کشور است و در واقع یک آسیب برای کشور محسوب می‌شود؛ ما کشور فقیری نیستیم، ما نفت، گاز و معادن بزرگ داریم اما علاج این رکود و مشکلات اقتصادی آن چیزی که است که آقا فرمودند اینکه تاکید کردند شرایط باید برای سرمایه‌گذاری فراهم شود چرا که تا سرمایه‌گذاری نشود شغل ایجاد نمی‌شود.

رئیس مجلس با اشاره به توقع مردم برای ایجاد فرصت‌های شغلی گفت: برخی از مردم به ما مراجعه می‌کنند و می‌گویند فرزندان ما شغل ندارند و در ادارات برای آنها شغل درست کنید در حالی که در ادارات شغل درستی نیست بلکه تولید باید رونق بگیرد و کشاورزی و دامداری فعال شود. ادارات فقط بودجه کشور را می‌بلعند و باید کوچک شوند لذا نقص بزرگ ما در اینجاست و اکثر دولت‌ها چنین مشکلی را داشتند.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش به فعالیت گروه‌های تروریستی اشاره کرد و گفت: منطقه ما در یک آشفتگی قرار دارد. اکثر کشورهای منطقه دچار آشفتگی هستند بعید می‌دانم بعد از جنگ جهانی دوم چنین آشفتگی را در منطقه داشته باشیم. به طوریکه همه کشورهای منطقه در آن درگیر هستند.

وی تصریح کرد: بعد از اینکه تفکر منحط وهابیت در منطقه رشد داده شد، یک گروه‌های بی‌منطق در منطقه بوجود آمدند که همه را کافر می‌دانند و دست به سلاح می‌برند، اینها افراد کمی نیستند. این جریان زندگی را بر مردم مردم سخت کرده‌اند.

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه تا وقتی که این افراد در منطقه باشند و از سوی غرب که به آنها پول سلاح می‌دهند، حمایت شوند این منطقه دچار آشفتگی است، گفت: آیا در این شرایط ما مسئولیتی نداریم؟ درست است که مسئولیت اول ما کشورمان است اما اگر اینها را سر جای خود ننشانیم، امنیت ما هم به خطر می‌افتد.

لاریجانی افزود: ما نمی‌توانیم بگوییم که تروریست‌ها به جان ملت عراق و سوریه افتاده‌اند پس ما راحت بنشینیم. ملت ایران  یک ملت مسئولیت‌پذیر است و نسبت به سرنوشت جامعه و مردم منطقه مسئولیت دارد. این وظیفه اسلامی و انسانی است.

وی همچنین گفت: اگر بخواهیم ارواح شهدا از حرکت دولت و ملت راضی باشند باید آراستگی معنوی خود را حفظ کنیم و به دنبال حل مشکلات خود و دیگران باشیم. همچنین برای نجات مردم و مسلمانان یک حرکت جهادی اقتصادی را پیگیری کنیم لذا این وظیفه دولت، مجلس و قوه قضائیه و همه دستگاه‌ها است.

رئیس مجلس در پایان سخنان خود با تقدیر از سپاه پاسداران برای برگزاری مراسم بزرگداشت شهدا در سراسر کشور گفت: تقدیر می‌کنم از همت سپاه پاسداران که چنین جلساتی را برای زنده نگه داشتن یاد شهدا برگزار می‌کند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری تسنیم

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ایران به کشوری مستقل، آزاد و تاثیرگذار تبدیل شده است/دشمنان غرش می کنند اما جرأت تعدی ندارند/فساد موجود سیستماتیک نیست 

  سفر رئیس مجلس به اسلام‌آباد؛ از واکاوی مبارزه با تروریسم تا اعلام آمادگی تهران برای برگزاری دومین نشست

  تشریح دو مدل مبارزه با تروریسم در منطقه/ از تجربه مثلث ایران و ترکیه و روسیه در سوریه تا خروجی برنامه ناتو در افغانستان

  کشورهای منطقه به دنبال روش های نوین برای مبارزه با تروریسم هستند

  امکان برداشت دو میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مدیریت پسماند وجود ندارد

  افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان مجلس صددرصد کذب است/نمایندگان اجازه تعدی به حقوق مردم را نمی دهند

  ضرورت لغو روابط سیاسی و اقتصادی کشورهای عضو با رژیم صهیونیستی تا زمان تعلیق تصمیم آمریکا درباره مساله قدس

  آمریکایی ها به کلاهبرداری خود در منطقه افتخار می‌کنند/ کشورهای اسلامی در مقابل لفاظی های آمریکا مقاومت کنند

  جمهوری اسلامی از مقاومت حمایت نظامی کرده و خواهد کرد اما در یمن دخالتی نداشته است

  آمریکا بستر مطالبه طبیعی در کشورهای اسلامی را به آشفته بازار سیاسی تبدیل کرد

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی