کد خبر : 1036
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

لاریجانی در دیدار با رئیس سنای لهستان:

تسنیم: روسیه پیش از حمله به داعش با ایران مشورت کرده است

تسنیم: روسیه پیش از حمله به داعش با ایران مشورت کرده است

رئیس مجلس با اشاره به حمله هوایی روسیه به مواضع داعش در سوریه گفت: قبل از این اقدامات مشورت‌هایی با ایران داشتند تا ائتلافی برای مبارزه با تروریسم تشکیل شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز با رئیس مجلس سنای لهستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

علی لاریجانی پس از این نشست مشترک با حضور در جمع خبرنگاران به تشریح مسائل مطرح شده در دیدار دو جانبه روسای مجالس ایران و لهستان پرداخت و  اظهار داشت: خوشحالیم رئیس سنای لهستان در راس یک هیئت عالی رتبه به ایران تشریف آوردند و از اینکه دعوت ما را پذیرفتند از آنها تشکر می‌کنیم.

وی با بیان اینکه ایران و لهستان صدها سال با یکدیگر ارتباط نزدیک داشتند، گفت: در جنگ جهانی دوم 120 هزار نفر از مردم لهستان به ایران پناهنده شدند و ایران در نهایت احترام از آنها پذیرایی کرد. لذا ایران و لهستان در همه شرایط روابط صمیمانه و دوستانه‌ای داشتند.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان بر همین اساس گفت: در جلسه‌ای که خدمت ایشان داشتیم در زمینه همکاری‌های پارلمانی و گسترش روابط اقتصادی صحبت کردیم. همچنین در مورد گسترش همکاری در زمینه سرمایه‌گذاری در حوزه نفت و گاز، کشتی‌سازی و واگن و سایر صنایع دیگر بحث شد.

لاریجانی افزود: همچنین در مورد تصویب قوانینی مثل اجتناب از مالیات مضاعف و قوانینی که به تسهیل سرمایه‌گذاری در کشور بینجامد، صحبت شد.

وی تاکید کرد: در این دیدار در مورد مسائل مهم منطقه‌ای مانند وضعیت آشفتگی که در منطقه بوسیله تروریست‌ها صورت گرفته و یا بحران‌آفرینی در فلسطین و مشکلاتی که در سوریه، عراق و افغانستان به خاطر حضور تروریست‌ها ایجاد شده است، بحث شد.

رئیس مجلس در ادامه سخنان خود اظهار امیدواری کرد که سفر رئیس سنای لهستان به ایران به ارتقاء سطح روابط سیاسی و همکاری‌های سیاسی و اقتصادی و همکاری دانشگاهی و فرهنگی منجر شود.

لاریجانی در بخش دوم سخنان خود در پاسخ به سوالی در مورد ارزیابی خود از حملات اخیر روسیه به مواضع داعش در کشور سوریه اظهار داشت: اکنون یک مقدار قضاوت کردن در مورد حمله روسیه به سوریه زود است. البته قبل از این اقدامات، مشورت‌هایی با ایران داشتند تا برای مبارزه با تروریسم ائتلافی تشکیل شود.

وی بر همین اساس تصریح کرد: تا اینجا با دقت نظر عمل کرده‌اند اما باید دید چقدر ادامه خواهد داشت و با چه کیفیتی ادامه می‌یابد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری تسنیم

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  ادعای کمک ایران به گروه‌های تروریستی مضحک است/ ترامپ صدها میلیارد از امکانات کشورهای منطقه را چپاول کرد

  وزارت نیرو طرح درازمدتی برای صیانت از آب تهیه کند/ مبالغ تخصیص یافته برای رساندن آب شرب به روستاها نباید در جای دیگری هزینه شود

  سطح کنترل های مرزی ارتقا یافته است/ تاکید بر رصد مرزها برای جلوگیری از نفوذ دشمنان و عناصر ضدانقلاب

  آمریکایی‌ها در حال تخریب تار و پود برجام هستند/ مناطق آزاد اقتصادی دچار سقط جنین شده است

  تشریح نگاه ویژه اسلام به مسیحیت/ باید با اتحاد و تلاش تروریست ها را از منطقه خارج کرد

  ایجاد اشتغال از اولویت های برنامه ششم توسعه است/تاکید بر رفع مشکلات دریاچه ارومیه

  انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر نسل‌کشی مسلمانان میانمار/لزوم ورود هیأت حقیقت یاب سازمان ملل برای بررسی اوضاع

  احترام جهانیان به منش سیاسی ایران با پذیرش دعوت جمهوری اسلامی برای حضور در مراسم تحلیف/ وزرا خود را وقف کشور کنند/ مجلس مطالبه گر و ناظر جدی است

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی