کد خبر : 1023
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

قائم مقام دبیرکل سازمان ملل متحد با رئیس مجلس دیدار کرد؛

بحران یمن راه حل نظامی ندارد/نقش محوری ایران در تثبیت صلح و ثبات در منطقه

بحران یمن راه حل نظامی ندارد/نقش محوری ایران در تثبیت صلح و ثبات در منطقه

 یان الیاسون قائم مقام دبیرکل سازمان ملل متحد بعدازظهر دوشنبه -19 مهر- با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، ابتدا قائم مقام دبیرکل سازمان ملل با ابراز خرسندی از تصویب کلیات برجام در مجلس شورای اسلامی، بازتاب آن را در سطح سازمان ملل مثبت ارزیابی کرد.

وی در ادامه از وقوع حادثه در مکه و منا و از دست رفتن جان تعدادی از حجاج ایرانی، ابراز تاسف نمود و این واقعه تلخ را به رهبران و مردم ایران تسلیت گفت.

قائم مقام دبیرکل سازمان ملل در ادامه با اشاره به مسائل منطقه‌ای افزود: منطقه پیرامون ایران وضعیت دشوار و طاقت فرسایی را تجربه می‌کند که طی آن صلح و ثبات و امنیت کشورهای مختلف را از خود متاثر ساخته است.

با مشارکت ایران می توان ثبات و صلح را در منطقه تثبیت کرد

وی گفت: با مشارکت کشورهای با نفوذ از جمله جمهوری اسلامی ایران باید راهبرد جدیدی را برای بازگشت آرامش و استقرار ثبات در منطقه تعریف کرد و در این زمینه به کمک و همکاری ایران نیاز مبرم داریم.

یان الیاسون در ادامه افزود: تروریسم به مصیبت بزرگی در منطقه بویژه در سوریه و عراق تبدیل شده و با چالشی که در حال گسترش است باید فورا مقابله کرد و آن را ریشه‌کن نموده و مذاکره با تروریست‌ها در هر کجا که باشند نتیجه‌ای در پی خواهد داشت.

وی با مهم خواندن نقش ایرا در حل بحران‌های منطقه‌ای گفت: خواهان این هستیم که صدای ایران برای کمک به حل و فصل مناقشات در منطقه و استقرار ثبات و آرامش بیشتر شنیده شود و مجالس به عنوان مظهر اراده مردم باید نقش موثرتری در اعتماد سازی منطقه‌ای در جهت اجتناب از تنش‌ها و بحران‌ها ایفا نمایند.

دکترلاریجانی:برخورد صوری و تاکتیکی با تروریزم آن را ریشه‌کن نمی‌سازد

در ادامه این دیدار دکتر علی لاریجانی، ابتدا حادثه مکه و منا را بسیار دردآور و ناگوار خواند و گفت: این حادثه اسف بار مشکلات زیادی را برای خانواده‌های حجاج ایجاد کرد و هنوز تعدادی از حجاج ایرانی مفقود هستند.

دکترلاریجانی در ادامه با اشاره به اوضاع منطقه گفت: مردم منطقه پیرامون ما شرایط دشواری را تحمل می کنند و سایه شوم تروریسم و افراطی‌گری گسترش یافته است.

بحران یمن راه‌حل نظامی ندارد/تنها راه حل تکیه به گفت و گوهای یمنی-یمنی است

وی گفت: برخورد صوری و تاکتیکی با تروریزم آن را ریشه‌کن نمی‌سازد و جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد همچون گذشته در استقرار ثبات و آرامش به منطقه همکاری نماید.

رئیس مجلس شورای اسلامی به موضوع یمن نیز اشاره کرد و اظهار نمود: بحران یمن راه‌حل نظامی ندارد و تنها با توسل به گفت‌وگوهای سیاسی یمنی- یمنی می‌توان به بازگشت آرامش به این کشور امیدوار بود./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

  پایبندی طرفین برجام برای آینده امنیت جهانی و منطقه مفید است

  رئیس مجلس به رشت سفر می کند

  درخواست تشکیل شورایاری‌ها در قالب ماده الحاقی به قانون شوراها مغایر قانون اساسی است

  پیشنهاد تمدید سه ساله اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده/ دولت تعهدات خود را در مالیات بر ارزش افزوده به درستی انجام نمی دهد

  کمیته فنی بررسی طرح‌های آبی استان چهارمحال و بختیاری تشکیل شود/ استفاده از فاینانس برای اتصال استان به راه‌آهن

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی