کد خبر : 1023
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

قائم مقام دبیرکل سازمان ملل متحد با رئیس مجلس دیدار کرد؛

بحران یمن راه حل نظامی ندارد/نقش محوری ایران در تثبیت صلح و ثبات در منطقه

بحران یمن راه حل نظامی ندارد/نقش محوری ایران در تثبیت صلح و ثبات در منطقه

 یان الیاسون قائم مقام دبیرکل سازمان ملل متحد بعدازظهر دوشنبه -19 مهر- با دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، ابتدا قائم مقام دبیرکل سازمان ملل با ابراز خرسندی از تصویب کلیات برجام در مجلس شورای اسلامی، بازتاب آن را در سطح سازمان ملل مثبت ارزیابی کرد.

وی در ادامه از وقوع حادثه در مکه و منا و از دست رفتن جان تعدادی از حجاج ایرانی، ابراز تاسف نمود و این واقعه تلخ را به رهبران و مردم ایران تسلیت گفت.

قائم مقام دبیرکل سازمان ملل در ادامه با اشاره به مسائل منطقه‌ای افزود: منطقه پیرامون ایران وضعیت دشوار و طاقت فرسایی را تجربه می‌کند که طی آن صلح و ثبات و امنیت کشورهای مختلف را از خود متاثر ساخته است.

با مشارکت ایران می توان ثبات و صلح را در منطقه تثبیت کرد

وی گفت: با مشارکت کشورهای با نفوذ از جمله جمهوری اسلامی ایران باید راهبرد جدیدی را برای بازگشت آرامش و استقرار ثبات در منطقه تعریف کرد و در این زمینه به کمک و همکاری ایران نیاز مبرم داریم.

یان الیاسون در ادامه افزود: تروریسم به مصیبت بزرگی در منطقه بویژه در سوریه و عراق تبدیل شده و با چالشی که در حال گسترش است باید فورا مقابله کرد و آن را ریشه‌کن نموده و مذاکره با تروریست‌ها در هر کجا که باشند نتیجه‌ای در پی خواهد داشت.

وی با مهم خواندن نقش ایرا در حل بحران‌های منطقه‌ای گفت: خواهان این هستیم که صدای ایران برای کمک به حل و فصل مناقشات در منطقه و استقرار ثبات و آرامش بیشتر شنیده شود و مجالس به عنوان مظهر اراده مردم باید نقش موثرتری در اعتماد سازی منطقه‌ای در جهت اجتناب از تنش‌ها و بحران‌ها ایفا نمایند.

دکترلاریجانی:برخورد صوری و تاکتیکی با تروریزم آن را ریشه‌کن نمی‌سازد

در ادامه این دیدار دکتر علی لاریجانی، ابتدا حادثه مکه و منا را بسیار دردآور و ناگوار خواند و گفت: این حادثه اسف بار مشکلات زیادی را برای خانواده‌های حجاج ایجاد کرد و هنوز تعدادی از حجاج ایرانی مفقود هستند.

دکترلاریجانی در ادامه با اشاره به اوضاع منطقه گفت: مردم منطقه پیرامون ما شرایط دشواری را تحمل می کنند و سایه شوم تروریسم و افراطی‌گری گسترش یافته است.

بحران یمن راه‌حل نظامی ندارد/تنها راه حل تکیه به گفت و گوهای یمنی-یمنی است

وی گفت: برخورد صوری و تاکتیکی با تروریزم آن را ریشه‌کن نمی‌سازد و جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد همچون گذشته در استقرار ثبات و آرامش به منطقه همکاری نماید.

رئیس مجلس شورای اسلامی به موضوع یمن نیز اشاره کرد و اظهار نمود: بحران یمن راه‌حل نظامی ندارد و تنها با توسل به گفت‌وگوهای سیاسی یمنی- یمنی می‌توان به بازگشت آرامش به این کشور امیدوار بود./

پایان پیام

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی