کد خبر : 1021
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در مراسم اولین سالگرد درگذشت پدر شهیدان تأمینی:

رونق تولید مسئله اول کشور باشد/جهاد ذهن و نگاه انسان به زندگی را تغییر می‌دهد

رونق تولید مسئله اول کشور باشد/جهاد ذهن و نگاه انسان به زندگی را تغییر می‌دهد

 دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه 22 مهرماه)  در مراسم اولین سالگرد درگذشت ابوالشهدا "حاج مرتضی تأمینی" پدر شهیدان علیرضا و حسین تأمینی،گفت:حضور در مراسم شهدا یک سعادت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به زحمات دکتر تأمینی و سایرنمایندگان استان گیلان درمجلس برای رفع مشکلات استان گیلان افزود: در مجلس شهدا خیر و درک و فهم و تقرب است.خداوند پدردکتر تأمینی را که فرزندانش در راه انقلاب شهید شدند،رحمت کند.

 

بدون مجاهدت نمی توان راه امام حسین(ع) را طی کرد

رئیس نهاد قانونگذاری با گرامیداشت فرارسیدن ایام ماه محرم گفت: زمانی که درباره محرم صحبت می شود یا در جلساتی که مختص عزاداری امام حسین(ع) است باید مخلصانه شرکت کرد، محرم یک صراطی بود که امام حسین(ع) به مردم نشان داد که اگر زندگی واقعی می خواهید باید اهل مجاهدت و گذشت باشید و بدون مجاهدت نمی توان راه امام حسین(ع) را طی کرد.

دکترلاریجانی افزود:درمراسم عزاداری امام حسین(ع) باید بدانیم که چه علامت‌هایی در راه این امام وجود دارد، این طور نباشد که در عزاداری امام حسین(ع) شرکت کنیم و روز بعد به دنبال یک راه دیگر باشیم، رهرو امام حسین(ع) باید اهل شهادت ومجاهدت باشد.

 

جهاد ذهن و نگاه انسان به زندگی را تغییر می‌دهد

وی افزود: پیامبر(ص) فرمودند کسی که اهل مجاهدت نباشد یا حب جهاد نداشته باشد به مانند منافقین از دنیا رفته است، چون مسئله شهادت متن زندگی مسلمانان واقعی است.

رئیس‌مجلس با بیان اینکه جهاد رکن زندگی یک مسلمان است،افزود: جهاد ذهن و نگاه انسان به زندگی را عوض می کند و پیروان امام حسین(ع) باید عشق به جهاد داشته باشد.

وی افزود: انقلابی که امام خمینی (ره) بنیانگذاری کردند،فکر جهاد را تبلور بخشید ؛بنابراین باید رهرو امام حسین(ع) و شهادت باشیم، اکثر مسئولان انقلاب یا از خانواده های ایثارگران هستند یا خودشان جانباز و ایثارگر باشند و در این مراسم که دکتر تأمینی صاحب مجلس هستند خود ایشان دو برادر شهید تقدیم انقلاب کردنددر خصوص سایر نمایندگان نیز اینگونه است که این نعمت بزرگی است یعنی مسئولان وبستگان آنان در جبهه و روزهای سخت همراه مردم بوده اند، موضوعی که امام راحل روی آن تأکید داشتند که مسئولان در شرایط سخت باید در کنار مردم باشند.

دکتر لاریجانی ادامه داد: در دل باید حب جهاد و شهادت باشد به دلیل اینکه بدون این نمی توان به سعادت دست یافت البته شاید زندگی های متفاوتی نیز دیده باشیم اما برای زندگی با عزت باید به اصل جهاد توجه شود.

وی افزود: برخی کشورها نمی توانند روی پای خود بایستند اما امروز با وجود اینکه برخی کشورها با ایران اسلامی مخالف هستند اما جرأت تجاوز ندارند که این به دلیل روحیه مجاهدت مردم است.

دکتر لاریجانی افزود: در اطراف کشور ما ناامنی هایی وجود دارد که به دلیل این است که شمشیر آنان روی زمین است و اهل مجاهدت نیستند اما در نظام جمهوری اسلامی ایران که بر اساس مکتب امام حسین(ع) است مردم اهل مجاهدت هستند بنابراین دشمنان می دانند تجاوز به ایران برای آنان هزینه های بسیار سنگینی خواهد داشت.

 

برای داشتن حکومتی عزتمند باید از ظرفیت نیروی انسانی تحصیلکرده استفاده شود

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: بعد از دفاع مقدس نیز باید همواره پرچم عزتمندی جمهوری اسلامی در احتزاز باشد.

دکتر لاریجانی گفت: کسی که لباس مجاهدت را از تن در بیاورد دیگر عزتمند نیست، برای داشتن حکومتی عزتمند باید به توانمندی های داخلی توجه شود و از ظرفیت نیروی انسانی تحصیلکرده،اقتصاد و فرهنگ باید استفاده شود و این موضوعات را شکوفا کرد.

وی گفت: مقام معظم رهبری درخصوص توجه به نخبگان تأکید دارند به دلیل اینکه بدون تکیه به افراد دانشمند توسعه مطلوب امکان پذیر نیست.

دکترلاریجانی گفت:مشکلات امروزاقتصاد کشورعمدتا به دلیل سوء‌مدیریت و نشناختن ظرفیت‌های کشور است، به دلیل اینکه ما کشورفقیری نیستیم و از نیروی تحصیلکرده خوبی برخوردار هستیم.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: اگر از نیروی تحصیل‌کرده در مسیر تولید استفاده شود،جهش درکشور ایجاد می شود،اما اگر شغلی نباشد برای جوانان آنان دچار سرخوردگی می شوند.

وی با اشاره به برخوردار بودن از منابع طبیعی،افزود: ما در یک دوره ای منابع کشور را تلف کردیم و از منابع در جهت افزایش ثروت استفاده نشد.

دکتر لاریجانی افزود: مقام معظم رهبری روی اقتصاد مقاومتی تأکید دارند به دلیل اینکه می خواهند توسعه کشور مردمی شود.

وی ادامه داد: مناقشه مسئله هسته‌ای درحال به سرانجام رسیدن است و درمجلس در کمیسیون ویژه برجام و سایر کمیسیون ها و همچنین در صحن علنی نمایندگان موضوع را بررسی و تصمیم گیری کردند که این باید آثاری برای تلاش فراگیر علمی در راستای توسعه کشور باشد.

رئیس مجلس افزود: در استان گیلان ظرفیت های طبیعی خوبی وجود دارد و باید شرایطی فراهم کرد تا از استعدادها در زمینه رونق تولید کشور استفاده شود.

وی با تأکید بر اینکه رونق تولید در کشور باید مسئله اول باشد افزود: برای ایجاد شغل و آبادانی باید به تولید توجه کرد، امام علی(ع) در سفارش به مالک اشتر فرمودند «قبل از گرفتن مالیات به فکر آبادانی باش، تا زمانی  که کشور آباد نشود مالیات و شغل نیز نخواهد بود».

 

قوای سه گانه یک خط روشن برای گسترش تولید داشته باشند

دکترلاریجانی افزود: در فرصتی که بعد از موضوع هسته ای در کشور به وجود آمده و شرایط سخت پشت سر گذاشته شده،امیدوارم به سمت تولید حرکت کنیم ما وارد فازی می شویم که قدری دریچه ها باز می شود.

رئیس نهاد قانونگذاری افزود: مردم سختی ها را تحمل کرده اند تا امروز شرایط اقتصادی تغییر کند و من به این موضوع امیدوارم و اگر قوای سه گانه یک خط روشن برای گسترش تولید داشته باشند می توان با استفاده از نیروی انسانی جهشی در تولید ثروت داشته باشیم.

دکترلاریجانی گفت:مردم تحمل کردند و آماده اند که گشایش ها ایجاد شود تا فرزندانشان موفق باشند.

وی افزود:دربررسی برنامه‌ششم توسعه به اقتصاد و تولیدملی توجه خواهد شد.

دکترلاریجانی افزود: نمایندگان مردم گیلان درمجلس مشکلات استان را درموضوعاتی مانند سرمایه گذاری، مهار آب ها و مسائل کشاورزی مطرح کردند و این موضوعات از طریق وزرای مربوطه و آقای "زمانی" مشاور ما در مجلس پیگیری خواهد شد تا دربرنامه ششم توسعه نیز لحاظ شود.

وی افزود:گیلان یک استان مستعد تولید است که باید مشکلاتش رفع شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی درپایان یادآورشد: درمجلس قانون‌های خوبی برای رفع موانع تولید تصویب شده که با ایجاد فضای جدید این قوانین می تواند درزمینه سرمایه‌گذاری معرف باشد.

گفتنی است؛"محمد حسین قربانی" نماینده مردم آستانه درمجلس و رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان در ابتدای این مراسم از حضوردکترلاریجانی دراین استان و توجه به مسائل شهرستان های مختلف تشکر و قدردانی کرد.

ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی