کد خبر : 1016
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکترلاریجانی دردومین کنگره سرداران و 4500 شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه پاسداران :

ماجراجویی های آمریکا همچنان ادامه دارد/ فرهنگ حسینی رکن سپاه بوده است

ماجراجویی های آمریکا همچنان ادامه دارد/ فرهنگ حسینی رکن سپاه بوده است

 دکترعلی لاریجانی صبح امروز (پنجشنبه 23مهرماه) در دومین کنگره سرداران و 4500 شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: سپاه پاسداران در ابتدای انقلاب با سرعت کمی آغاز به کار کرد اما تکمیل آن در دوران جنگ بود و سپاه در این زمان توسعه یافت.

 
وی افزود: این تجربه جدیدی است که در کوران یک شرایط سخت نیرویی شکل بگیرد و تبدیل به یک نهاد قدرتمند شود.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سپاه یکی از نیروهای قدرتمند خاورمیانه است که در منطقه با مسئولیت پذیری اقدام می کند و مایه آرامش بخشی به مردم است.
 
رئیس نهاد قانونگذاری کشور با بیان اینکه روحیه شهادت طلبی رمز قدرتمندی هر فرد و جامعه است گفت: در وجود هر مسلمان بصیر باید رکن اساسی به نام شهادت طلبی وجود داشته باشد.
 
رئیسه قوه مقننه با بیان اینکه در دوران خلیفه گری بنی امیه و بنی عباس روحیه مجاهدت تبدیل به لشکرکشی شده بود متذکر شد: در آن دورن روحیه مجاهدت از مردم گرفته شده بود که همین موضوع سبب سقوط معنوی و مادی بنی عباس و بنی امیه شده بود.
 
 
 
جوامعی می توانند سربلند باشند که اهل مجاهدت باشند
 
دکتر لاریجانی با بیان اینکه برمبنای آموزه های دینی ما اگر کسی لباس مجاهدت را از تن خارج کند،باید لباس خواری بپوشد گفت: جوامعی می توانند سربلند باشند که اهل مجاهدت باشند.
 
وی با بیان اینکه کشورهای زیادی هستند که از نظر دیپلماسی و امکانات مادی در سطح خوبی قرار دارند ولی مستقل نیستند،اظهار داشت: این کشورها چون آماده نیستند با یک تشر و تلفن از قدرتهای جهانی نظر خود را عوض می کنند که علت آن زندگی مادی و دوری از روحیات مجاهدانه است.
 
 
 
فرهنگ حسینی وشعارهای ایشان رکن سپاه بوده است
 
دکتر لاریجانی با اشاره به اینکه فرهنگ حسینی وشعارهای ایشان رکن سپاه بوده است گفت: سپاه پاسداران امروز یک قدرت مهم است و باید به فرهنگ شهادت طلبی آن توجه داشت.
 
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رکن دیگر سپاه ولایت پذیری در زمان امام و رهبری بوده است گفت: این مولفه باعث ایجاد یک حلقه معنوی بین سپاه و رهبری در همه زمان ها بوده است.
 
وی با بیان اینکه در ابتدای جنگ وقتی بنی صدر جانشین فرماندهی کل قوا بود به نیروهای رزمنده بسیجی و فعال سپاه اجازه نمی داد تا وارد جنگ شوند و به گروه هایی مانند گروه شهید چمران نیز سلاح نمی داد گفت: به این دلایل توفیقی نصیب ما نشد وچند تکی هم که در ابتدای جنگ انجام دادیم ناموفق بود.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنی صدر در دوران ابتدایی جنگ به جای ایجاد وحدت در داخل به دنبال تشنج سازی بود گفت: او در کشور و در شرایط بحران وحدت را از بین می برد وقتی بنی صدر عزل شد یک فضای مهمی در عرصه سیاسی و نظامی به وجود آمد.
 
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پس از عزل بنی صدر در زمینه  نظامی درها به روی نیروهای مردمی و بسیجی باز شد و همین موضوع باعث شد تا توفیقات خوبی نصیب کشور شود و در بخش سیاسی نیز نیروهای حزب اللهی بخش های مهمی را در اختیار گرفتند و سرنوشت جنگ را تغییر دادند شکستن حصر آبادان و فتح خرمشهر از جمله این توفیقات بود.
 
دکتر لاریجانی گفت: این نکات نشان می دهد که چگونه پس از رفتن بنی صدر فتوحات انجام شد و علت اصلی آن نیز ولایتمداری بود.
 
رئیس نهاد قانونگذاری کشور گفت: ما در بحران هایی که پشت سر گذاشته ایم همیشه نقش ولایت امر تعیین کننده بوده است مسئله هسته ای نیز با کمک مقام معظم رهبری فیصله یافت.
 
دکتر لاریجانی با بیان اینکه 12 سال کشور درگیر مسئله هسته ای بود و فراز و نشیب های فراوانی را در دولت های مختلف پشت سر گذاشت گفت: رهبر معظم انقلاب کسی بود که در شکل گیری دانش هسته ای نقش موثری داشتند و ایشان در مقابل فشارها ایستادگی کردند.
 
وی افزود: بعد از آنکه مقدماتی در عرصه صنعت هسته ای کشور به دست آمد فشارهای زیادی را بر کشور وارد کردند تا تعلیق انجام شود که اقدام خوبی نبود.
 
رئیس نهاد قانونگذاری کشور گفت: در خاتمه کار بازهم نقش رهبری در رأس تحریم ها و حفظ دانش هسته ای بسیار موثر بود.
 
وی افزود: زمانی که دبیر شورای عالی امنیت ملی بودم تهدیدهای متفاوتی انجام می شد یک روز از طریق یکی از کانال ها پیام آمد که 400 نقطه کشور شما را بمباران می کنیم اما عاملی که باعث ایستادگی می شد نقش رهبری بود. نقش رابطه ولایی داشتن و رهبری یک نقش سعادت آفرین است.
 
دکتر لاریجانی مولفه سوم سپاه پاسداران را وجود روحیه جوان گرایی، ریسک پذیری و دارا بودن انگیزه دانست و گفت: نیروهای جوان آرمان ها هستند و همین باعث شد که سپاه به دنبال اهداف عالیه باشد. ظرفیتی که اکنون در سپاه وجود دارد باید به آن توجه شود.
 
رئیس قوه مقننه مسائل منطقه ای را یکی از چالش های مهم دانست و گفت: ما باید آمادگی بیشتری داشته باشیم تا مسائل را رصد کنیم در حال حاضر نیز کمتر کشوری در منطقه هست که آرامش داشته باشد.
 
وی به وجود بحران در کشورهای فلسطین، عراق، سوریه، یمن و لیبی اشاره کرد وگفت: منطقه در حال حاضر در یک غلیان امنیتی وجود دارد که عوامل مختلفی در ایجاد این وضعیتی موثر بوده اند.
 
دکتر لاریجانی با بیان اینکه نمی توانیم اجازه دهیم تا عده ای امنیت منطقه را از بین ببرند ،تاکید کرد: در یک سال اخیر جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در ایجاد آرامش در منطقه داشته است تا این نیروهای تروریسم به عتبات عالیات و بغداد دست پیدا نکنند.
 
 
 
مسیر روشنی برای حفاظت از بنیه های دفاعی خود داریم
 
وی افزود: در دو سه روز گذشته آمریکایی ها در مورد آزمایش های موشکی جمهوری اسلامی ایران حرف های نامربوطی زده اند و نشان داده اند که به دنبال ماجراجویی هستند ما مسیر روشنی برای حفاظت از بنیه های دفاعی خود داریم.
 
دکتر لاریجانی به تلاش مجلس شورای اسلامی در تصویب بودجه دفاعی کشور در سال گذشته اشاره کرد و گفت: بودجه دفاعی کشور در سال گذشته به شدت مورد حمایت مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. ایران اگر بنیه دفاعی قوی نداشته باشد در بحران های منطقه نمی تواند کار کند.
 
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: ماجراجویی آمریکایی ها ادامه دارد و ما باید آمادگی کامل داشته باشیم همه نهادها به خصوص سپاه نیز باید آمادگی مطلوب خود را حفظ کنند در این زمینه نقش تدارکات سپاه نیز بسیار مهم است.
 
وی به مظلومیت تدارکات سپاه اشاره کرد و گفت: این بخش از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سکوت کارهای خود را انجام می دادند و شیرینی و اجر اینگونه کار کردن بیشتر است.
ثبت نظرات
captcha
صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی