کد خبر : 1008
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با وزیر امور خارجه لبنان:

حل بحران‌های منطقه‌ای نیازمند حمایت‌های بین‌المللی است

حل بحران‌های منطقه‌ای نیازمند حمایت‌های بین‌المللی است

 دکتر علی لاریجانی امروز (یکشنبه 26 مهرماه) در دیدار با جبران باسیل وزیر امور خارجه لبنان و هیئت همراه، گفت: لبنان کشور دوست و همسایه ما است و این دوستی و مودت بین دو کشور پایدار خواهد بود.


رئیس مجلس افزود: لبنان کشوری کوچک اما مهم است و توانست در مقابل رژیم صهیونیستی بایستد و این‌یک سرمایه بزرگ برای لبنان است.

وی تصریح کرد: خیلی از کشورها در منطقه هستند که از وسعت، جمعیت و امکانات بیشتری برخوردارند اما نتوانسته‌اند نقش مهمی در منطقه داشته باشند و تأثیرگذار نیستند.

دکتر لاریجانی ضمن اشاره به شیطنت‌های برخی از کشورها در جهت بر هم زدن اوضاع داخلی لبنان، اظهار داشت: متأسفانه ما گرفتار رفتارهای سوء در منطقه شده‌ایم که این مسئله امنیت را در این حوزه بر هم زده است و این آشفتگی امنیتی فعلی حتی در بعد از جنگ جهانی دوم وجود نداشته است.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: دولت لبنان و جریان مقاومت توانست دشمنان را از آن کشور خارج نماید و درگیری‌ها را به خارج مرزها بکشاند که این موفقیت بزرگی است.
 
وی با اشاره به ائتلاف صورت گرفته علیه مبارزه با جریانات تروریستی، تصریح کرد: نتیجه این ائتلاف هنوز مثبت نبوده و آن اقداماتی که از آن انتظار می‌رود تاکنون صورت نپذیرفته است.
 
رئیس مجلس در پایان ضمن آرزوی پیروزی و موفقیت کشور لبنان، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همیشه در کنار کشور دوست خود خواهد ماند و تا جایی که بتوانیم به حل بحران‌های داخلی شما کمک خواهیم کرد.
 
همچنین وزیر امور خارجه لبنان در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران، گفت: دو کشور ایران و لبنان اندیشه‌های مشترک بسیاری دارند و ما می‌توانیم از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده نماییم.
 
جبران باسیل افزود: ایران در جهت حل بحران‌های منطقه‌ای ظرفیت بالا و مؤثری از خود نشان داد و دولت لبنان همیشه سپاسگزار ایران خواهد بود.
 
وی در ادامه ضمن تبریک به مناسبت به سرانجام رسیدن گفت‌وگوهای هسته‌ای بین ایران و کشورهای 1+5 افزود: ایران با صلابت توانست از ارزش‌ها و دستاوردهای خود حفاظت نماید و قطعاً دستاوردهای شما در مسئله هسته‌ای می‌تواند به رشد اقتصادی شما کمک نماید و به نتیجه رسیدن این گفت‌وگوها دریچه‌های جدیدی بر روی کشور شما می‌گشاید.
 
وزیر امور خارجه لبنان تأکید کرد: لبنان در کنار کشور دوست خود ایران توانسته در مقابل رژیم صهیونیستی بایستد و به مبارزات خود ادامه دهد و همه این مبارزات مرهون حمایت‌های شما است.
 
جبران باسیل گفت: اتحادیه اروپا هم باید نقش مثبت و قوی‌تر در حل بحران‌های منطقه داشته باشد و ما امیدواریم که بتوانیم غربی‌ها را مجاب نماییم که گسترش ناامنی در منطقه برای هیچ کشوری سود نخواهد داشت و آشفتگی‌های به وجود آمده به ضرر همه خواهد بود.
 
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که همه کشورها مانند جمهوری اسلامی ایران در جهت مبارزه با جریان‌های تروریستی و مبارزه با داعش تلاش نمایند و همه شاهد برقراری صلح و امنیت در منطقه و کل جهان باشیم./      
پایان پیام
 
کلید واژه :

لبنان ,ایران ,داعش ,رئیس مجلس ,دکتر لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  سالانه حداکثر ۲۰ هزار نفر از معافیت های مرتبط با ایثارگران بهره مند می شوند/ تشریح شرایط معافیت

  اظهارات اخیر آمریکایی‌ها برای مشروعیت سازمان ملل نگران‌کننده است/عدم پایبندی آمریکا به توافق‌های بین‌اللملی در شورای امنیت بررسی شود

  راهبرد آمریکا بازی با تروریسم است و نه مبارزه با آن/باید نسبت به حضور آمریکا و ناتو در منطقه خود حساس باشیم

  دکتر لاریجانی:تحریم آمریکا علیه روسیه و ایران خلاف قواعد بین‌المللی است/ماتونیکو:در پایبندی ایران به برجام نباید هیچ شبهه‌ای داشته باشیم

  تاکید بر نتایج مثبت همکاری ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم/ نقض مکرر توافق هسته ای از سوی آمریکا

  اظهارات ترامپ به اعتبار آمریکایی ها لطمه می زند/موضوعات را با دقت رصد و مطابق منافع ملت تصمیم می گیریم

  تک روی آمریکا در برجام به ضررشان تمام می شود/ مواضع آمریکا در صحنه بین‌الملل جدی گرفته نمی‌شود

  تشریح دلایل سفر به روسیه/برنامه ریزی برای حضور دردو کنفرانس مسائل امنیتی و بین‌المجالس جهانی

  بازارچه‌های مرزی برای تبادلات تجاری و اقتصادی ایجاد شود

  ضرورت حرکت به‌سمت دریافت سرمایه‌گذاری‌های خارجی برای تکمیل ناوگان ریلی/ با ارائه تسهیلات به کارخانجات برای حمل‌ونقل ازطریق ریل انگیزه ایجاد شود

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی