کد خبر : 1008
زمان انتشار :
telegram facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با وزیر امور خارجه لبنان:

حل بحران‌های منطقه‌ای نیازمند حمایت‌های بین‌المللی است

حل بحران‌های منطقه‌ای نیازمند حمایت‌های بین‌المللی است

 دکتر علی لاریجانی امروز (یکشنبه 26 مهرماه) در دیدار با جبران باسیل وزیر امور خارجه لبنان و هیئت همراه، گفت: لبنان کشور دوست و همسایه ما است و این دوستی و مودت بین دو کشور پایدار خواهد بود.


رئیس مجلس افزود: لبنان کشوری کوچک اما مهم است و توانست در مقابل رژیم صهیونیستی بایستد و این‌یک سرمایه بزرگ برای لبنان است.

وی تصریح کرد: خیلی از کشورها در منطقه هستند که از وسعت، جمعیت و امکانات بیشتری برخوردارند اما نتوانسته‌اند نقش مهمی در منطقه داشته باشند و تأثیرگذار نیستند.

دکتر لاریجانی ضمن اشاره به شیطنت‌های برخی از کشورها در جهت بر هم زدن اوضاع داخلی لبنان، اظهار داشت: متأسفانه ما گرفتار رفتارهای سوء در منطقه شده‌ایم که این مسئله امنیت را در این حوزه بر هم زده است و این آشفتگی امنیتی فعلی حتی در بعد از جنگ جهانی دوم وجود نداشته است.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: دولت لبنان و جریان مقاومت توانست دشمنان را از آن کشور خارج نماید و درگیری‌ها را به خارج مرزها بکشاند که این موفقیت بزرگی است.
 
وی با اشاره به ائتلاف صورت گرفته علیه مبارزه با جریانات تروریستی، تصریح کرد: نتیجه این ائتلاف هنوز مثبت نبوده و آن اقداماتی که از آن انتظار می‌رود تاکنون صورت نپذیرفته است.
 
رئیس مجلس در پایان ضمن آرزوی پیروزی و موفقیت کشور لبنان، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همیشه در کنار کشور دوست خود خواهد ماند و تا جایی که بتوانیم به حل بحران‌های داخلی شما کمک خواهیم کرد.
 
همچنین وزیر امور خارجه لبنان در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران، گفت: دو کشور ایران و لبنان اندیشه‌های مشترک بسیاری دارند و ما می‌توانیم از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده نماییم.
 
جبران باسیل افزود: ایران در جهت حل بحران‌های منطقه‌ای ظرفیت بالا و مؤثری از خود نشان داد و دولت لبنان همیشه سپاسگزار ایران خواهد بود.
 
وی در ادامه ضمن تبریک به مناسبت به سرانجام رسیدن گفت‌وگوهای هسته‌ای بین ایران و کشورهای 1+5 افزود: ایران با صلابت توانست از ارزش‌ها و دستاوردهای خود حفاظت نماید و قطعاً دستاوردهای شما در مسئله هسته‌ای می‌تواند به رشد اقتصادی شما کمک نماید و به نتیجه رسیدن این گفت‌وگوها دریچه‌های جدیدی بر روی کشور شما می‌گشاید.
 
وزیر امور خارجه لبنان تأکید کرد: لبنان در کنار کشور دوست خود ایران توانسته در مقابل رژیم صهیونیستی بایستد و به مبارزات خود ادامه دهد و همه این مبارزات مرهون حمایت‌های شما است.
 
جبران باسیل گفت: اتحادیه اروپا هم باید نقش مثبت و قوی‌تر در حل بحران‌های منطقه داشته باشد و ما امیدواریم که بتوانیم غربی‌ها را مجاب نماییم که گسترش ناامنی در منطقه برای هیچ کشوری سود نخواهد داشت و آشفتگی‌های به وجود آمده به ضرر همه خواهد بود.
 
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که همه کشورها مانند جمهوری اسلامی ایران در جهت مبارزه با جریان‌های تروریستی و مبارزه با داعش تلاش نمایند و همه شاهد برقراری صلح و امنیت در منطقه و کل جهان باشیم./      
پایان پیام
 
کلید واژه :

لبنان ,ایران ,داعش ,رئیس مجلس ,دکتر لاریجانی

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  نگاه به قانونگذاری باید تغییر کند/ قانون‌نویسی بر اساس اقتضائات جدید کشور باشد

  ایران و آذربایجان همیشه دوست یکدیگر خواهند ماند/خزر بستر صلح و آرامش و همکاری ها خواهد شد

  منابع مالی جهت تکمیل پروژه های آبرسانی تحت فشار تأمین شود/ ضرورت هماهنگی وزارتخانه‌های نیرو و کشاورزی برای حل معضل دریاچه ارومیه

  افزایش ایمنی خودروها پیش شرط مجلس برای حمایت از صنعت خودروسازی/تولید و صادرات رونق نیابد،اشتغالزایی افزایش نمی‌یابد

  بازدید دکتر لاریجانی از گروه صنعتی ایران‌خودرو / افتتاح خط تولید دنا پلاس توربو و پژو ۲۰۷i صندوقدار

  بخش خصوصی ناجی دولت حجیم شود/ تشریح راهکارهای توسعه اقتصادی روستا در گیلان

  استان گیلان به سمت صنعتی شدن حرکت کند/ توجه ویژه مجلس به پروژه احداث راه آهن و اصلاح وضعیت تالاب‌های گیلان

  طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام به ارزش ۵۰۰هزارمیلیاردتومان نیاز به ورود بخش خصوصی دارد

  ریشه تروریسم در منطقه به خاطر وجود روحیه اشغال است/ میرزا کوچک خان مانع دخالت خارجی شد

  پرده دری برخی کشورهای منطقه در همکاری با رژیم صهیونیستی به جهان اسلام خسارت زد/ مشوق های پایدار برای صادرات در جریان بررسی بودجه تعیین می کنیم

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی