کد خبر : 1005
زمان انتشار :
facebook twitter google+ cloob Yahoo print

دکتر لاریجانی در دیدار با وزیر امور خارجه لبنان:

خانه ملت: حل بحران‌های منطقه‌ای نیازمند حمایت‌های بین‌المللی است

خانه ملت: حل بحران‌های منطقه‌ای نیازمند حمایت‌های بین‌المللی است

رئیس مجلس شورای اسلامی با یادآوری شیطنت برخی کشورها در جهت برهم زدن اوضاع داخلی لبنان، گفت: ایستادگی لبنان در مقابل رژیم صهیونیستی سرمایه‌ای بزرگ برای لبنان است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ دکتر علی لاریجانی امروز (یکشنبه 26 مهرماه) در دیدار با جبران باسیل وزیر امور خارجه لبنان و هیأت همراه، گفت: لبنان کشور دوست و همسایه ما است و این دوستی و مودت بین دو کشور پایدار خواهد بود.

رئیس مجلس افزود: لبنان کشوری کوچک اما مهم است و توانست در مقابل رژیم صهیونیستی بایستد و این یک سرمایه بزرگ برای لبنان است.

وی تصریح کرد: خیلی از کشورها در منطقه هستند که از وسعت، جمعیت و امکانات بیشتری برخوردارند اما نتوانسته اند نقش مهمی در منطقه داشته باشند و تأثیرگذار نیستند.

دکتر لاریجانی ضمن اشاره به شیطنت های برخی از کشورها در جهت بر هم زدن اوضاع داخلی لبنان، اظهار داشت: متاسفانه ما گرفتار رفتارهای سوء در منطقه شده ایم که این مسئله امنیت را در این حوزه بر هم زده است و این آشفتگی امنیتی فعلی حتی در بعد از جنگ جهانی دوم وجود نداشته است.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: دولت لبنان و جریان مقاومت توانست دشمنان را از آن کشور خارج نماید و درگیری ها را به خارج مرزها بکشاند که این موفقیت بزرگی است.

وی با اشاره به ائتلاف صورت گرفته علیه مبارزه با جریانات تروریستی، تصریح کرد: نتیجه این ائتلاف هنوز مثبت نبوده و آن اقداماتی که از آن انتظار می رود تا کنون صورت نپذیرفته است.

رئیس مجلس در پایان ضمن آرزوی پیروزی و موفقیت کشور لبنان، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همیشه در کنار کشور دوست خود خواهد ماند و تا جایی که بتوانیم به حل بحران های داخلی شما کمک خواهیم کرد.

همچنین وزیر امور خارجه لبنان در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران، گفت: دو کشور ایران و لبنان اندیشه های مشترک بسیاری دارند و ما می توانیم از این ظرفیت ها به خوبی استفاده نماییم.

جبران باسیل افزود: ایران در جهت حل بحران های منطقه ای ظرفیت بالا و موثری از خود نشان داد و دولت لبنان همیشه سپاسگزار ایران خواهد بود.

وی در ادامه ضمن تبریک به مناسبت به سرانجام رسیدن گفت وگوهای هسته ای بین ایران و کشورهای 1+5 افزود: ایران با صلابت توانست از ارزش ها و دستاوردهای خود حفاظت نماید و قطعا دستاوردهای شما در مسئله هسته ای می تواند به رشد اقتصادی شما کمک نماید و به نتیجه رسیدن این گفت وگوها دریچه های جدیدی بر روی کشور شما می گشاید.

وزیر امورخارجه لبنان تأکید کرد: لبنان در کنار کشور دوست خود ایران توانسته در مقابل رژیم صهیونیستی بایستد و به مبارزات خود ادامه دهد و همه این مبارزات مرهون حمایت های شما است.

جبران باسیل گفت: اتحادیه اروپا هم باید نقش مثبت و قوی تر در حل بحران های منطقه داشته باشد و ما امیدواریم که بتوانیم غربی ها را مجاب نماییم که گسترش ناامنی در منطقه برای هیچ کشوری سود نخواهد داشت و آشفتگی های به وجود آمده به ضرر همه خواهد بود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که همه کشورها مانند جمهوری اسلامی ایران در جهت مبارزه با جریان های تروریستی و مبارزه با داعش تلاش نمایند و همه شاهد برقراری صلح و امنیت در منطقه و کل جهان باشیم./     

پایان پیام

منبع: خبرگزاری خانه ملت

کلید واژه :

دکتر علی لاریجانی ,جبران باسیل ,لبنان ,صلح و امنیت ,رژیم صهیونیستی ,

ثبت نظرات
captcha
در آیینه رسانه ها

  تاکید بر تصویب موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف

  همدلی و اتحاد میان کشورهای منطقه ریشه تروریست را خشک می کند

  تعاملات بانکی کلید فعال شدن مراودات تجاری ایران و بلاروس/ همکاری های دو کشور در مجامع بین المللی مثبت است

  جهان امروز نیازمند عقلانیت عمومی است / بحران‌های تروریستی تنها با همگرایی همه کشورها حل می شود

  ایران علاقه مند به تسریع در پیشبرد همکاری های اقتصادی با کره جنوبی است

  ایران علاقه مند به گسترش همکاری های اقتصادی با کشورهای اسلامی است

  سیاست ایران گسترش روابط با کشورهای آفریقایی است/لزوم ارتقاء همکاری های دو کشور در حوزه دارویی و درمانی

  زنگبار از تجارب ایران در حوزه فنی و حرفه ای و آموزش عالی بهره بگیرد

  امنیت پایدار ایران زمینه ساز توسعه روابط با ماداگاسکار است/آمادگی جمهوری اسلامی برای گسترش همکاری های اقتصادی

  انتقاد از خبر کذب معامله وزرا با مجلس برای حضور در کابینه/ مزاح دکتر لاریجانی با طبابت قاضی زاده هاشمی برای سیاسیون

صفحه رسمی اینستاگرام دکتر لاریجانی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی خبرگزاری خانه ملت پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی کانال رسمی تلگرامی دکتر لاریجانی